CAMPEONATO ESTATAL CURSO CORTO 2005 - 24/11/2005 to 27/11/2005         
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 10:36.87     11/1997 Maru Vazquez                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-              10:35.00   10:11.00*   9  
  2 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-              11:50.90   11:54.45    7  
  3 Villegas, Nery            14 ACUA-                     NT   12:47.56    6  
  4 Garcia, Isabel            13 DELFI-                    NT   14:47.13    5  
 
Event 1  Girls 15-17 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 10:06.25     11/1997 Joseline Yepez                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armenta, Michelle         17 ACUA-               10:25.00   10:10.02    9  
  2 Rosales, Olga             15 LEYES-              10:50.00   10:38.38    7  
  3 Mora, Adriana             15 GALAP-              11:21.00   10:50.03    6  
  4 Lajud, Sandra             15 BRITA-              11:20.00   10:50.15    5  
  5 Murrieta, Tania           15 ESXAL-              12:00.00   11:35.02    4  
  6 Moreira, Rocio            15 BRITA-              11:55.00   11:54.30    3  
  7 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                     NT   12:39.29    2  
  8 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT   13:23.55    1  
  9 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-              12:45.00   14:32.85  
 
Event 1  Girls 18 & Over 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 9:46.15  20/11/2003 Joseline Yepez, AQUAL-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vista, Silvia             22 BRITA-              10:00.09   10:29.46    9  
  2 Gaona, Pamela             20 ACUA-               10:50.00   10:44.10    7  
 
Event 2  Boys 13-14 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 17:03.40  18/11/2004 Omar Enriquez, CAMPE-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silva, Orlando            14 CAMPE-              18:05.00   17:46.36    9  
  2 Carrillo, Marco           13 CAMPE-              18:50.00   18:06.84    7  
  3 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-              19:15.00   19:19.46    6  
  4 Martin, Andres            13 ESXAL-              19:45.00   19:34.89    5  
  5 Rosales, Rafael           14 ACUA-               20:00.00   19:43.68    4  
  6 Lobato, Victor            14 BRITA-              19:32.74   21:20.21    3  
  7 Santos, Rafael            14 ACUA-                     NT   22:43.62    2  
  8 Zagade, Marco             13 ACUA-                     NT   22:45.33    1  
  9 Volcan, Victor            14 ACUA-                     NT   23:17.94  
 10 Uscanga, Hans             14 ACUA-                     NT   23:42.01  
 11 Sedas, Sergio             14 ACUA-                     NT   25:30.16  
 
Event 2  Boys 15-17 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 17:14.23  18/11/2004 Emanuelle Fernandez, ACUA-                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Omar            15 CAMPE-              16:51.00   16:23.16*   9  
  2 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-              17:45.00   17:27.45    7  
  3 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-               18:30.00   17:31.26    6  
  4 Flandes, Alan             15 ESXAL-              18:00.00   17:36.68    5  
  5 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-              17:15.00   17:37.75    4  
  6 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-              18:30.00   17:39.23    3  
  7 Martinez, Pablo           17 ACUA-               20:00.00   19:43.28    2  
  8 Licona, Eder              15 ACUA-               20:00.00   19:59.48    1  
  9 Sanchez, Adrian           17 BRITA-              21:20.90   20:00.88  
 10 Camarero, Osmar           17 ACUA-               19:00.00   20:20.62  
 11 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-               21:00.00   21:22.67  
 12 Perez, Oscar              16 ACUA-                     NT   21:33.78  
 13 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT   21:54.31  
 14 Garcia, Juan              15 DELFI-              23:42.17   21:58.00  
 -- DE LA Garza, Luis         17 BRITA-              18:30.90         DQ  
 
Event 2  Boys 18 & Over 1500 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 17:52.35  20/11/2003 Orihuela Eduardo, ACUAR-                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                     NT   20:23.30    9  
  2 Garcia, Jose              28 ACUA-               19:30.00   20:41.73    7  
  3 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-               20:00.00   20:48.07    6  
 
Event 3  Girls 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:39.11  18/11/2004 Zaira Zamora, CAI-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               2:41.72    2:36.17*   9  
  2 Luna, Diana               14 MARLI-               2:37.00    2:36.73*   7  
  3 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               2:40.00    2:40.54    6  
  4 Martinez, Daniela         14 GALAP-               3:00.78    2:51.66    5  
  5 Espindola, Claudia        13 GALAP-               3:00.80    2:54.84    4  
  6 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                 2:57.90    3:02.61    3  
  7 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               3:05.00    3:03.15    2  
  8 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                 3:08.27    3:05.88    1  
  9 Villegas, Nery            14 ACUA-                3:08.21    3:10.66  
 10 Arenas, Pamela            14 Escualos-            3:19.28    3:24.30  
 11 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                3:25.06    3:25.36  
 
Event 3  Girls 15-17 200 SC Meter IM
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:34.45     11/2002 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zamora, Zaira             15 LEYES-               2:42.00    2:39.05    9  
  2 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-               2:40.00    2:43.99    7  
  3 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                 2:54.36    2:48.84    6  
  4 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                 2:53.70    2:52.38    5  
  5 Mora, Adriana             15 GALAP-               2:59.31    2:53.28    4  
  6 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               2:51.09    2:53.65    3  
  7 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                 2:59.04    2:58.42    2  
  8 Murrieta, Tania           15 ESXAL-               3:15.00    3:01.76    1  
  9 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               3:07.19    3:02.84  
 10 Vega, Graciela            17 AQUA+-               3:00.00    3:03.01  
 11 Moreira, Rocio            15 BRITA-               3:05.00    3:04.76  
 12 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                3:20.00    3:16.82  
 13 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-               3:45.00    3:24.19  
 
Event 3  Girls 18 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:32.39  20/11/2003 Queta Ruiz, BRITA-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Alejandra         18 LEYES-               2:38.00    2:33.11    9  
  2 Vista, Silvia             22 BRITA-               2:36.89    2:36.61    7  
  3 Gomez, Nathalie           20 LEYES-               2:43.00    2:40.30    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                2:48.44    2:45.50    5  
  5 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                3:09.61    3:05.54    4  
 
Event 4  Boys 13-14 200 SC Meter IM
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:16.74  18/11/2004 Ricardo Alvarado, SIMAC-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-               2:33.20    2:33.16    9  
  2 Carrillo, Marco           13 CAMPE-               2:25.00    2:34.59    7  
  3 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               2:37.22    2:36.14    6  
  4 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-               2:44.00    2:42.85    5  
  5 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               2:45.00    2:43.37    4  
  6 Corro, Fernando           13 MARLI-               2:49.74    2:46.26    3  
  7 Vadillo, Fernando         14 Adm-                 2:46.85    2:46.27    2  
  8 Martin, Andres            13 ESXAL-               2:45.00    2:47.73    1  
  9 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                2:44.85    2:47.76  
 10 Andrade, Carlos           14 MARLI-               2:49.00    2:50.82  
 11 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-            2:46.40    2:51.03  
 12 Garcia, Oscar             13 CAMPE-               2:36.00    2:51.29  
 13 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                 2:59.75    2:57.61  
 14 Sedas, Sergio             14 ACUA-                3:06.95    3:01.92  
 15 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                3:05.10    3:02.69  
 16 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                 3:04.84    3:03.57  
 17 Campos, Juan              14 ACUA-                     NT    3:11.02  
 18 Puppo, Alberto            14 LEYES-                    NT    3:15.18  
 19 Martinez, Jorge           13 ACUA-                     NT    3:16.63  
 -- Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT         DQ  
 
Event 4  Boys 15-17 200 SC Meter IM
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:14.82  18/11/2004 Osmar Camarero, ACUA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-               2:13.00    2:13.77*   9  
  2 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-               2:17.00    2:14.40*   7  
  3 Camarero, Osmar           17 ACUA-                2:19.40    2:17.10    6  
  4 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-               2:15.86    2:17.84    5  
  5 Carrion, Arturo           15 CAMPE-               2:17.00    2:19.00    4  
  6 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                2:21.06    2:19.52    3  
  7 Flandes, Alan             15 ESXAL-               2:20.00    2:21.46    2  
  8 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                2:25.77    2:22.26    1  
  9 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-               2:22.00    2:24.57  
 10 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               2:28.00    2:25.04  
 11 Mora, Sergio              17 GALAP-               2:30.60    2:25.48  
 12 Licona, Eder              15 ACUA-                2:30.78    2:29.17  
 13 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-               2:32.56    2:30.52  
 14 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                3:32.44    2:32.94  
 15 Martinez, Pablo           17 ACUA-                2:38.93    2:37.59  
 16 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT    2:39.82  
 17 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-               2:52.00    2:44.54  
 18 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               1:34.55    2:47.80  
 19 Vargas, Pedro             15 AQUA+-               2:53.00    2:48.35  
 20 Moya, Eduardo             16 CAMPE-               2:40.00    2:48.82  
 21 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    2:49.65  
 22 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                2:45.00    2:51.79  
 23 Lopez, Marcos             15 IXTAC-               2:58.79    2:52.11  
 24 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                 2:56.16    2:53.32  
 25 Lopez, Jorge              17 IXTAC-               3:04.27    2:58.69  
 26 Bas, Jorge                17 LEYES-               2:59.72    3:02.19  
 27 Garcia, Juan              15 DELFI-               3:01.89    3:21.64  
 -- Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                    NT         DQ  
 -- Perez, Oscar              16 ACUA-                2:52.99         DQ  
 
Event 4  Boys 18 & Over 200 SC Meter IM
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:15.41     11/2002 Agustin Gomez                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-               2:17.00    2:16.90    9  
  2 Nieto, Eduardo            18 LEYES-               2:23.00    2:24.49    7  
  3 Gomez, Agustin            22 LEYES-               2:30.00    2:30.64    6  
  4 Garcia, Jose              28 ACUA-                2:23.00    2:36.35    5  
  5 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                    NT    3:11.65    4  
 -- Reyes, Carlos A           22 DELFI-               2:59.13         DQ  
 
Event 5  Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 1:05.41  20/11/2003 Diana Luna, MARLI-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                1:12.00    1:10.14    9  
  2 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                1:13.07    1:11.41    7  
  3 Jimenez, Paloma           12 MARLI-               1:15.00    1:12.83    6  
  4 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                1:17.45    1:14.23    5  
  5 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                1:13.40    1:15.41    4  
  6 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-               1:18.00    1:15.59    3  
  7 Polanco, Claudia          12 Escualos-            1:18.00    1:17.78    2  
  8 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               1:19.33    1:18.02    1  
  9 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT    1:19.66  
 10 Dominguez, Karla          11 GALAP-               1:23.22    1:20.22  
 11 Moreira, Alejandra        12 BRITA-               1:21.90    1:20.61  
 12 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               1:28.59    1:21.37  
 13 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-               1:16.00    1:23.56  
 14 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-               1:25.00    1:24.24  
 15 Gomez, Regina             11 LEYES-               1:29.00    1:25.01  
 16 Abella, Lorena            11 GALAP-               1:32.63    1:26.48  
 17 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                    NT    1:28.93  
 18 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT    1:30.13  
 19 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT    1:31.95  
 20 Quiane, Erika             11 Escualos-            1:31.88    1:33.35  
 
Event 6  Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 1:02.23      2/2002 Daniel  Rguez.                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               1:01.84    1:02.11*   9  
  2 Garza, Luis               12 ESXAL-               1:05.00    1:03.51    7  
  3 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                 1:03.48    1:03.80    6  
  4 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               1:10.00    1:08.55    5  
  5 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                1:10.72    1:09.45    4  
  6 Pereira, Patricio         12 Escualos-            1:10.00    1:09.62    3  
  7 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               1:13.00    1:10.00    2  
  8 Licona, Marco             12 ACUA-                1:10.49    1:10.79    1  
  9 Moya, Ricardo             12 CAMPE-               1:11.00    1:11.57  
 10 Juarez, Erick             12 DELFI-               1:15.65    1:11.66  
 11 Luna, Ricardo             11 MARLI-               1:12.00    1:13.06  
 12 Niembro, Mauricio         11 Escualos-            1:14.00    1:13.16  
 13 Martin, Daniel            12 ESXAL-               1:13.00    1:13.52  
 14 Martinez, Miguel          12 ESXAL-               2:38.00    1:13.61  
 15 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                1:15.52    1:15.01  
 16 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-               1:19.70    1:15.66  
 17 Mego Porras, Percy        11 Adm-                 1:18.13    1:16.47  
 18 Mojica, Isaac             12 ACUA-                     NT    1:16.75  
 19 Reyes, Manuel             11 ACUA-                1:19.23    1:17.08  
 20 Jimenez, Aldo             11 Escualos-            1:21.44    1:17.87  
 21 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT    1:18.75  
 22 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                 1:20.47    1:20.46  
 23 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                 1:19.99    1:20.80  
 24 Ferez, Rafael             12 BRITA-               1:20.90    1:21.21  
 25 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                 1:24.67    1:21.26  
 25 Diaz, Luis A              12 MARLI-               1:15.00    1:21.26  
 27 Soto, Abraham             12 DRAGO-                    NT    1:24.44  
 28 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                 1:21.37    1:24.82  
 29 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT    1:26.30  
 30 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    1:30.34  
 31 Ramirez, J Luis           11 GALAP-               1:34.07    1:32.11  
 32 Malpica, Jorge            12 LEYES-               1:35.00    1:32.39  
 
Event 7  Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 1:03.86  20/11/2003 Karen Silva, BRUJO-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-               1:03.00    1:03.12*   9  
  2 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               1:06.00    1:05.46    7  
  3 Calderon, Carla           13 MARLI-               1:07.00    1:06.99    6  
  4 Martinez, Daniela         14 GALAP-               1:12.10    1:09.67    5  
  5 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                 1:11.24    1:11.42    4  
  6 Arenas, Pamela            14 Escualos-            1:14.27    1:11.85    3  
  7 Jimenez, Paulina          14 MARLI-               1:11.00    1:13.27    2  
  8 Espindola, Claudia        13 GALAP-               1:14.22    1:13.34    1  
  9 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               1:18.79    1:17.32  
 10 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                 1:18.45    1:17.45  
 11 Castillo, Mariela         14 AQUA+-               1:18.00    1:19.31  
 12 Villegas, Nery            14 ACUA-                1:20.00    1:19.64  
 13 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-               1:20.00    1:21.06  
 14 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                1:20.30    1:21.45  
 15 Adame, Caori              14 LEYES-               1:22.84    1:24.13  
 16 Adame, Polett             13 LEYES-               1:29.00    1:28.34  
 17 Garcia, Isabel            13 DELFI-               1:39.64    1:31.98  
 -- Perez, Claudia            13 CAMPE-               1:22.00         DQ  
 
Event 7  Girls 15-17 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 1:02.40  18/11/2004 Michelle Armeta, ACUA-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Armenta, Michelle         17 ACUA-                1:02.21    1:02.18*   9  
  2 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-               1:03.00    1:03.19    7  
  3 Rosales, Olga             15 LEYES-               1:05.00    1:03.86    6  
  4 Zamora, Zaira             15 LEYES-               1:05.00    1:04.94    5  
  5 Segura, Jessica           16 MARLI-               1:07.00    1:06.78    4  
  6 Ache, Ayslet              15 LEYES-               1:09.00    1:06.92    3  
  7 Lajud, Sandra             15 BRITA-               1:06.90    1:07.57    2  
  8 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                 1:10.39    1:09.03    1  
  9 Mendoza, Ana Karen        17 MARLI-               1:09.00    1:09.45  
 10 Murrieta, Tania           15 ESXAL-               1:12.00    1:10.02  
 11 Mora, Adriana             15 GALAP-               1:11.53    1:10.25  
 12 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                 1:09.52    1:10.37  
 13 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                 1:10.57    1:10.71  
 14 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                1:15.00    1:13.84  
 15 Vega, Graciela            17 AQUA+-               1:11.42    1:15.03  
 16 Moreira, Rocio            15 BRITA-               1:14.90    1:15.12  
 17 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                1:15.00    1:15.44  
 18 Velasco, Maria            17 Escualos-            1:15.00    1:17.76  
 19 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                1:17.87    1:19.18  
 20 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-               1:24.00    1:20.46  
 21 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT    1:22.81  
 
Event 7  Girls 18 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 1:02.24  18/11/2004 Silvia Vista, BRITA-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Alejandra         18 LEYES-               1:03.00    1:02.79    9  
  2 Vista, Silvia             22 BRITA-               1:02.34    1:02.96    7  
  3 Gomez, Nathalie           20 LEYES-               1:04.00    1:04.68    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                1:08.22    1:07.81    5  
  5 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                1:16.81    1:15.23    4  
 
Event 8  Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 56.70  18/11/2004 Ricardo Alvarado, SIMAC-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Rafael           14 ACUA-                  58.00      59.93    9  
  2 Carrillo, Marco           13 CAMPE-                 58.49    1:00.06    7  
  3 Silva, Orlando            14 CAMPE-               1:00.00    1:00.47    6  
  4 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-                 59.90    1:00.89    5  
  5 Corro, Fernando           13 MARLI-               1:04.80    1:03.04    4  
  6 Volcan, Victor            14 ACUA-                1:03.00    1:03.16    3  
  7 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-               1:02.00    1:03.88    2  
  8 Vadillo, Fernando         14 Adm-                 1:03.68    1:04.01    1  
  9 Lobato, Victor            14 BRITA-                 59.07    1:05.04  
 10 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-               1:03.00    1:05.18  
 11 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-            1:03.00    1:05.61  
 12 Martin, Andres            13 ESXAL-               1:06.00    1:06.59  
 13 Santos, Rafael            14 ACUA-                1:06.00    1:06.80  
 14 Mendoza, Emir             14 MARLI-               1:07.00    1:06.82  
 15 Andrade, Carlos           14 MARLI-               1:09.00    1:07.04  
 16 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               1:07.00    1:07.79  
 17 Garcia, Oscar             13 CAMPE-               1:07.00    1:07.89  
 18 Sedas, Sergio             14 ACUA-                1:09.26    1:08.89  
 19 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                 1:09.10    1:10.82  
 20 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                 1:08.74    1:10.86  
 21 Uscanga, Hans             14 ACUA-                1:12.00    1:11.05  
 22 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                1:10.51    1:11.08  
 23 Puppo, Alberto            14 LEYES-               1:12.16    1:11.12  
 24 Zagade, Marco             13 ACUA-                1:12.00    1:12.98  
 25 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                1:16.84    1:14.96  
 26 Campos, Juan              14 ACUA-                1:17.45    1:15.07  
 27 Jimenez, Ivan             14 ACUA-                1:14.00    1:15.16  
 28 Nieto, Rodrigo            14 MARLI-               1:18.00    1:15.38  
 29 Corona, Jose R            13 MARLI-               1:18.00    1:17.41  
 30 Rodriguez, Javier         14 AQUA+-               1:17.00    1:17.94  
 31 Martinez, Jorge           13 ACUA-                1:22.24    1:20.07  
 32 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT    1:21.84  
 
Event 8  Boys 15-17 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 55.50  18/11/2004 Osmar Camarero, ACUA-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Omar            15 CAMPE-                 55.00      54.75*   9  
  2 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-                 54.00      54.80*   7  
  3 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-                 55.10      55.18*   6  
  4 Flandes, Alan             15 ESXAL-                 57.00      55.84    5  
  5 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                  56.00      56.39    4  
  6 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-                 56.60      56.42    3  
  7 Carrion, Arturo           15 CAMPE-                 56.61      57.16    2  
  8 Iglesias, Rodrigo         17 Escualos-            1:00.00      57.45    1  
  9 Camarero, Osmar           17 ACUA-                  56.62      57.64  
 10 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                  59.81      58.49  
 11 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-                 57.00      58.65  
 12 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-               1:00.43      58.68  
 13 Vazquez, Abel             15 LEYES-               1:01.00    1:00.44  
 14 Licona, Eder              15 ACUA-                1:00.29    1:00.85  
 15 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-                 59.87    1:01.26  
 16 Castillo, Julio           17 LEYES-               1:01.00    1:01.43  
 17 Mora, Sergio              17 GALAP-               1:02.73    1:01.64  
 18 Martinez, Pablo           17 ACUA-                1:00.41    1:01.69  
 19 Moya, Eduardo             16 CAMPE-               1:00.40    1:02.60  
 20 Perez, Francisco          16 CAMPE-               1:05.00    1:02.69  
 21 Muņoz, Roberto            16 MARLI-               1:03.00    1:03.30  
 22 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT    1:03.90  
 23 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-               1:06.00    1:04.78  
 24 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                1:03.00    1:05.62  
 25 Vargas, Pedro             15 AQUA+-               1:06.95    1:06.15  
 26 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               1:03.00    1:06.90  
 27 Perez, Oscar              16 ACUA-                1:05.01    1:07.05  
 28 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    1:07.50  
 29 Lopez, Marcos             15 IXTAC-               1:09.34    1:07.56  
 30 Lopez, Jorge              17 IXTAC-               1:11.82    1:08.42  
 31 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                 1:08.68    1:08.78  
 32 Bas, Jorge                17 LEYES-               1:10.10    1:08.98  
 33 Nieves, Eduardo           15 LEYES-               1:17.36    1:10.91  
 34 Garcia, Juan              15 DELFI-               1:16.43    1:14.81  
 35 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-               1:16.56    1:15.78  
 36 Garcia, Julian            16 LEYES-                    NT    1:16.58  
 37 Montes, Rigel             17 LEYES-                    NT    1:22.37  
 
Event 8  Boys 18 & Over 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 55.18     11/2002 Agustin Gomez                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-                 54.67      54.51*   9  
  2 Gomez, Agustin            22 LEYES-                 54.00      55.59    7  
  3 Nieto, Eduardo            18 LEYES-                 54.00      56.51    6  
  4 Rodriguez, Roberto        24 LEYES-                 56.00      57.91    5  
  5 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-                  58.00      59.90    4  
  6 Naranjo, Christian        24 LEYES-                 58.00      59.91    3  
  7 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                  59.33    1:00.38    2  
  8 Gonzalez, Josue           19 Escualos-            1:04.00    1:03.23    1  
  9 Garcia, Jose              28 ACUA-                  58.00    1:04.31  
 10 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-               1:06.00    1:04.57  
 11 Garcia, Sergio            18 MARLI-               1:08.00    1:05.59  
 12 Reyes, Carlos A           22 DELFI-               1:05.53    1:06.06  
 13 Vazquez, Jorge            43 ACUA-                1:00.00    1:06.30  
 14 Martinez, Monse           19 Adm-                 1:09.19    1:10.71  
 15 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                    NT    1:13.21  
 16 Viveros, Jorge            19 DELFI-               1:07.48    1:13.35  
 
Event 9  Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    9-10 RCE: * 42.91  18/11/2004 Mayra Castaņeda, ACUA-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferez, Shaury              9 BRITA-                 48.90      47.01    9  
  2 Villa, Alina               9 CAMPE-                 49.00      49.34    7  
  3 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                  52.05      52.28    6  
  4 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-                 56.00      52.96    5  
  5 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-              51.00      53.73    4  
  6 Martinez, Gabriela         9 GALAP-                 57.44      55.04    3  
  7 Palicio, Angelica         10 LEYES-               1:01.31      55.05    2  
  8 Arias, Karen               9 DELFI-                 58.97      55.23    1  
  9 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-              54.20      55.75  
 10 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-               1:05.59      58.03  
 11 Vargas, Tania              9 MARLI-                 58.00      59.54  
 12 Perez, Daniela             9 LEYES-               1:17.20    1:04.53  
 
Event 9  Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   11-12 RCE: * 40.91  18/11/2004 Jiuliana Bohorquez, GALAP-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espindola, Daniela        11 GALAP-                 41.93      41.73    9  
  2 Vazquez, Natalia          11 GALAP-                 45.69      42.00    7  
  3 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                     NT      42.54    6  
  4 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                  42.26      43.23    5  
  5 Jimenez, Paloma           12 MARLI-                 47.00      43.38    4  
  6 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-                 44.69      44.67    3  
  7 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                  41.00      45.91    2  
  8 Abella, Lorena            11 GALAP-                 48.48      46.22    1  
  9 Polanco, Claudia          12 Escualos-              48.19      46.46  
 10 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-                 50.84      49.29  
 11 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-                 47.00      49.80  
 12 Viquez, Keila             11 DRAGO-                 50.00      51.99  
 13 Marti, Daniela            11 PIPOS-                 36.01      52.52  
 14 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-                 48.00      53.16  
 15 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                 50.00      53.79  
 16 Gomez, Regina             11 LEYES-                 50.30      53.99  
 17 Dominguez, Karla          11 GALAP-                 56.41      54.10  
 18 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT      55.91  
 19 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                 52.57      58.99  
 20 Quiane, Erika             11 Escualos-            1:00.00    1:01.78  
 
Event 10  Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    9-10 RCE: * 41.20     11/2000 Manolo Castillo                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Miguel            10 GALAP-                 46.47      45.84    9  
  2 Sedas, Luis               10 ACUA-                  46.53      46.92    7  
  3 Torres, Diego             10 ACUA-                  47.75      46.99    6  
  4 Lopez, Manuel             10 DELFI-                 46.85      47.17    5  
  5 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                   48.51      47.52    4  
  6 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                  49.69      50.13    3  
  7 Cazares, Alejandro        10 Escualos-              49.00      50.24    2  
  8 Villicaņa, Jose           10 GALAP-                 46.47      50.91    1  
  9 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                   48.18      51.21  
 10 Cruz, Jorge                9 CAMPE-                 50.16      51.62  
 11 Vega, Juan Fco             9 GALAP-                 58.93      51.91  
 12 Hernandez, Miguel         10 MARLI-                 52.00      52.63  
 13 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT      53.36  
 14 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-              53.00      54.12  
 15 Montes, Jesus              9 BRITA-                 53.71      54.39  
 16 Espinoza, Francisco       10 LEYES-                 55.00      55.00  
 17 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                1:00.02      55.10  
 18 Arias, Alexis             10 Escualos-              58.68      55.52  
 19 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                   53.55      59.60  
 20 Dominguez, Melvis         10 LEYES-               1:11.62    1:01.13  
 21 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT    1:05.54  
 22 Moreira, Nicanor          10 BRITA-               1:09.00    1:06.17  
 23 Gonzalez, Gilberto         9 LEYES-               1:08.47    1:11.76  
 24 Jimenez, Carlos           10 Escualos-                 NT    1:13.00  
 -- Mijangos, Bernardo         9 Escualos-                 NT   X1:05.94  
 -- Calderon, Elias            9 MARLI-                 46.00         DQ  
 
Event 10  Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   11-12 RCE: * 36.39  18/11/2004 Jose L Rey, MARLI-                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-                 38.00      38.26    9  
  2 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-                 41.64      38.89    7  
  3 Niembro, Mauricio         11 Escualos-              41.00      41.34    6  
  4 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-                 41.00      41.76    5  
  5 Pereira, Patricio         12 Escualos-              43.00      42.03    4  
  6 Licona, Marco             12 ACUA-                  42.00      42.53    3  
  7 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-                 49.29      42.72    2  
  8 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                  39.00      43.50    1  
  9 Moya, Ricardo             12 CAMPE-                 45.00      43.94  
 10 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                  44.00      44.98  
 11 Juarez, Erick             12 DELFI-                 46.31      45.13  
 12 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                   44.58      45.40  
 13 Martin, Daniel            12 ESXAL-                 46.00      45.99  
 14 Mego Porras, Percy        11 Adm-                   49.68      47.03  
 15 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT      47.40  
 15 Mojica, Isaac             12 ACUA-                  46.00      47.40  
 17 Malpica, Jorge            12 LEYES-                 49.00      48.09  
 18 Martinez, Miguel          12 ESXAL-                 50.00      48.10  
 19 Ferez, Rafael             12 BRITA-                 49.98      48.59  
 20 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                   49.99      48.80  
 21 Āparicio, Angel           12 PIPOS-                 34.50      49.65  
 22 Reyes, Manuel             11 ACUA-                  55.86      51.74  
 23 Jimenez, Aldo             11 Escualos-              57.54      51.88  
 24 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                   51.04      52.68  
 25 Diaz, Luis A              12 MARLI-                 46.00      52.75  
 26 Ramirez, J Luis           11 GALAP-                 57.83      55.57  
 27 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT      57.17  
 28 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                   56.73      59.88  
 29 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    1:00.87  
 
Event 11  Girls 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:51.54        1998 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               2:59.84    2:54.91    9  
  2 Calderon, Carla           13 MARLI-               2:18.00    3:11.02    7  
  3 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                      NT    3:12.15    6  
  4 Martinez, Daniela         14 GALAP-               3:29.05    3:20.01    5  
  5 Perez, Claudia            13 CAMPE-               3:40.00    3:56.05    4  
  6 Adame, Polett             13 LEYES-               4:20.00    4:08.15    3  
 -- DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-               2:37.56         DQ  
 
Event 11  Girls 15-17 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:50.70     11/2002 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                 3:23.72    3:03.27    9  
  2 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               3:06.70    3:07.71    7  
  3 Lajud, Sandra             15 BRITA-               3:14.67    3:16.74    6  
  4 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               3:27.50    3:24.58    5  
  5 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                     NT    3:41.96    4  
 -- Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT         DQ  
 -- Vega, Graciela            17 AQUA+-               3:15.00         DQ  
 
Event 11  Girls 18 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:44.71  18/11/2004 Queta Ruiz, BRITA-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Queta               20 BRITA-               2:44.78    2:51.96    9  
 
Event 12  Boys 13-14 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:31.17  18/11/2004 Ricardo Alvarado, SIMAC-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               2:55.27    2:48.25    9  
  2 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-               3:00.00    2:56.44    7  
  3 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-               2:53.00    2:57.43    6  
  4 Carrillo, Marco           13 CAMPE-               3:02.00    3:05.26    5  
  5 Mendoza, Emir             14 MARLI-               2:55.00    3:05.70    4  
  6 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               3:08.00    3:07.92    3  
  7 Zagade, Marco             13 ACUA-                3:30.00    3:13.13    2  
  8 Uscanga, Hans             14 ACUA-                3:17.00    3:16.53    1  
  9 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-            3:00.00    3:18.32  
 10 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                      NT    3:21.75  
 11 Garcia, Oscar             13 CAMPE-               3:20.00    3:22.17  
 12 Sedas, Sergio             14 ACUA-                     NT    3:26.21  
 13 Rodriguez, Javier         14 AQUA+-                    NT    4:20.01  
 -- Corona, Jose R            13 MARLI-               3:38.00         DQ  
 
Event 12  Boys 15-17 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:30.86  18/11/2004 Osmar Camarero, ACUA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-               2:26.00    2:26.08*   9  
  2 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-               2:35.00    2:28.40*   7  
  3 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                2:34.00    2:35.16    6  
  4 Camarero, Osmar           17 ACUA-                2:34.00    2:37.07    5  
  5 Carrion, Arturo           15 CAMPE-               2:38.00    2:37.43    4  
  6 Rodriguez, Carlos         17 MARLI-               3:10.00    2:55.04    3  
  7 Moya, Eduardo             16 CAMPE-               2:59.00    3:11.55    2  
  8 Muņoz, Roberto            16 MARLI-               3:06.00    3:12.71    1  
  9 Bas, Jorge                17 LEYES-                    NT    3:31.37  
 10 Montes, Rigel             17 LEYES-                    NT    3:38.99  
 
Event 12  Boys 18 & Over 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:35.39  20/11/2003 Castillo Manolo, ATLAN-                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Monse           19 Adm-                      NT    3:05.73    9  
  2 Garcia, Sergio            18 MARLI-               3:00.00    3:11.60    7  
 
Event 13  Girls 11-12 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
         RCE: * 2:40.77  18/11/2004 Sarasuadi Hernandez, ESCUA-                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               2:57.73    2:46.89    9  
  2 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               2:58.37    2:53.37    7  
  3 Espindola, Daniela        11 GALAP-               2:59.17    2:56.62    6  
  4 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                2:38.00    3:04.34    5  
  5 Jimenez, Paloma           12 MARLI-                    NT    3:10.12    4  
  6 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                2:42.00    3:10.65    3  
  7 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               3:21.39    3:13.55    2  
  8 Moreira, Alejandra        12 BRITA-               3:38.90    3:21.98    1  
 
Event 14  Boys 11-12 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
         RCE: * 2:30.14     11/2000 Osmar Camarero                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garza, Luis               12 ESXAL-               2:50.00    2:34.37    9  
  2 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                 2:51.76    2:38.42    7  
  3 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               2:45.57    2:38.62    6  
  4 Luna, Ricardo             11 MARLI-               2:49.00    2:49.01    5  
  5 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               3:10.00    2:56.69    4  
  6 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               3:20.00    3:14.97    3  
 
Event 15  Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 32.89     11/1999 Karen Silva                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferez, Shaury              9 BRITA-                 36.78      36.79    9  
  2 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-              39.00      37.19    7  
  3 Mantilla, Ingrid           9 CAMPE-                 37.00      37.55    6  
  4 Arias, Karen               9 DELFI-                 41.31      38.51    5  
  5 Villa, Alina               9 CAMPE-                 38.00      39.05    4  
  6 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-                 38.00      39.81    3  
  7 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-              40.72      40.66    2  
  8 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                  40.45      41.51    1  
  9 Martinez, Gabriela         9 GALAP-                 48.43      42.31  
 10 Palicio, Angelica         10 LEYES-                 49.55      45.18  
 11 Castilla, Karen           10 BRITA-                 58.70      45.31  
 12 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-                 47.57      46.63  
 13 Lopez, Zaide              10 AQUA+-                    NT      48.13  
 14 Vargas, Tania              9 MARLI-                 46.00      48.56  
 -- Perez, Daniela             9 LEYES-                 48.89         DQ  
 
Event 16  Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 31.45     11/1999 Daniel Rguez.                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Manuel             10 DELFI-                 32.79      33.05    9  
  2 Villicaņa, Jose           10 GALAP-                 35.23      34.36    7  
  3 Flores, Miguel            10 GALAP-                 35.23      35.06    6  
  4 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                  35.93      35.63    5  
  5 Torres, Diego             10 ACUA-                  36.78      36.43    4  
  6 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-                 36.03      36.89    3  
  7 Sedas, Luis               10 ACUA-                  33.81      36.96    2  
  8 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                   35.93      37.20    1  
  9 Vega, Juan Fco             9 GALAP-                 39.79      37.67  
 10 Arias, Alexis             10 Escualos-              38.75      37.80  
 11 Hernandez, Miguel         10 MARLI-                 36.00      38.06  
 12 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                   40.58      38.18  
 13 Calderon, Elias            9 MARLI-                 36.00      38.21  
 14 Cruz, Jorge                9 CAMPE-                 38.00      38.75  
 15 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                  39.87      39.82  
 16 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT      39.86  
 17 Cazares, Alejandro        10 Escualos-              39.00      39.99  
 18 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-              40.00      40.84  
 19 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                   40.37      41.59  
 20 Montes, Jesus              9 BRITA-                 44.78      43.13  
 21 Moreira, Nicanor          10 BRITA-                 53.78      43.22  
 22 Dominguez, Melvis         10 LEYES-                 45.53      43.63  
 23 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT      44.70  
 24 Espinoza, Francisco       10 LEYES-                 43.11      47.88  
 25 Jimenez, Carlos           10 Escualos-              44.34      49.71  
 26 Gonzalez, Gilberto         9 LEYES-                 56.69      55.08  
 -- Mijangos, Bernardo         9 Escualos-              44.62     X42.91  
 
Event 17  Girls 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 33.72  18/11/2004 Olga Rosales, ACUA-                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-                 32.00      33.33*   9  
  2 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-                 36.00      34.26    7  
  3 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-                 35.93      35.32    6  
  4 Jimenez, Paulina          14 MARLI-                 35.00      37.96    5  
  5 Calderon, Carla           13 MARLI-                 36.00      38.73    4  
  6 Espindola, Claudia        13 GALAP-                 39.97      38.99    3  
  7 Villegas, Nery            14 ACUA-                  42.00      40.36    2  
  8 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-                 44.00      41.59    1  
  9 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                   41.56      41.64  
 10 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-                 44.00      41.77  
 11 Arenas, Pamela            14 Escualos-                 NT      42.65  
 12 Adame, Caori              14 LEYES-                 46.34      44.29  
 13 Garrido, Lucina           13 PIPOS-                 32.15      46.60  
 14 Garcia, Isabel            13 DELFI-                 48.52    1:03.22  
 -- Perez, Claudia            13 CAMPE-                 42.00         DQ  
 -- Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                  41.00         DQ  
 
Event 17  Girls 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 34.42  18/11/2004 Karen Silva, BRUJO-                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Olga             15 LEYES-                 34.30      33.28*   9  
  2 Zamora, Zaira             15 LEYES-                 34.50      34.25*   7  
  3 Armenta, Michelle         17 ACUA-                  34.00      34.63    6  
  4 Segura, Jessica           16 MARLI-                 34.00      34.93    5  
  5 Ache, Ayslet              15 LEYES-                 36.00      35.25    4  
  6 Lajud, Sandra             15 BRITA-                 37.01      36.45    3  
  7 Murrieta, Tania           15 ESXAL-                 38.00      37.26    2  
  8 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-                 36.00      37.44    1  
  9 Moreira, Rocio            15 BRITA-                 38.04      37.60  
 10 Gutierrez, Sara           16 BRITA-                 39.90      38.37  
 11 Mendoza, Ana Karen        17 MARLI-                 39.00      38.53  
 12 Mora, Adriana             15 GALAP-                 39.00      39.06  
 13 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                   39.56      39.12  
 14 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                  38.00      39.63  
 15 Garcia, Monserrat         17 GALAP-                 41.16      39.65  
 16 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                   41.47      40.24  
 17 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                  40.00      40.43  
 18 Velasco, Maria            17 Escualos-              42.00      41.38  
 19 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                  40.00      41.44  
 20 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-                 47.00      41.73  
 21 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT      47.97  
 
Event 17  Girls 18 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 32.46  18/11/2004 Silvia Vista, BRITA-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vista, Silvia             22 BRITA-                 31.84      32.51    9  
  2 Aleman, Alejandra         18 LEYES-                 34.00      33.68    7  
  3 Gomez, Nathalie           20 LEYES-                 35.00      36.18    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                  36.00      37.85    5  
  5 Graham, Ana               32 ACUA-                  35.00      38.87    4  
  6 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                  40.00      39.48    3  
 
Event 18  Boys 13-14 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 30.13  20/11/2003 Luis Rodriguez, NEPT-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Rafael           14 ACUA-                  30.40      30.85    9  
  2 Volcan, Victor            14 ACUA-                  31.00      32.50    7  
  3 Silva, Orlando            14 CAMPE-                 32.00      33.67    6  
  4 Aguirre, Fernando         13 GALAP-                 34.43      34.47    5  
  5 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                  36.00      34.70    4  
  6 Santos, Rafael            14 ACUA-                  34.00      34.87    3  
  7 Corro, Fernando           13 MARLI-                 36.56      35.77    2  
  8 Martin, Andres            13 ESXAL-                 34.00      35.80    1  
  9 Vadillo, Fernando         14 Adm-                      NT      36.72  
 10 Andrade, Carlos           14 MARLI-                 37.00      37.27  
 11 Sedas, Sergio             14 ACUA-                  35.00      37.36  
 12 Nieto, Rodrigo            14 MARLI-                 37.00      37.51  
 13 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-                 39.00      37.62  
 14 Zagade, Marco             13 ACUA-                  38.00      38.48  
 15 Lobato, Victor            14 BRITA-                 37.56      38.80  
 16 Mendoza, Emir             14 MARLI-                 33.00      38.84  
 17 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-                 35.00      39.06  
 18 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                   39.63      39.23  
 19 Uscanga, Hans             14 ACUA-                  38.00      41.57  
 20 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                  38.00      43.04  
 21 Campos, Juan              14 ACUA-                  40.00      43.74  
 22 Corona, Jose R            13 MARLI-                 43.00      45.16  
 23 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT      45.87  
 -- Jimenez, Ivan             14 ACUA-                  40.00         DQ  
 
Event 18  Boys 15-17 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 29.00  18/11/2004 Eduardo Orihuela, ACUA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-                 29.00      28.94*   9  
  2 Flandes, Alan             15 ESXAL-                 29.00      29.04    7  
  3 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                  28.88      29.63    6  
  4 Licona, Eder              15 ACUA-                  30.04      29.65    5  
  5 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-                 28.00      29.75    4  
  6 Enriquez, Omar            15 CAMPE-                 30.00      30.17    3  
  7 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-                 30.01      30.29    2  
  8 Mora, Sergio              17 GALAP-                 30.83      30.61    1  
  9 Vazquez, Abel             15 LEYES-                 35.16      31.19  
 10 Iglesias, Rodrigo         17 Escualos-              33.00      31.50  
 11 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-                 32.00      31.97  
 12 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                  35.00      33.03  
 13 Segura, Jaime             17 LEYES-                    NT      34.44  
 14 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                  31.80      34.47  
 15 Vargas, Pedro             15 AQUA+-                 34.20      35.41  
 16 Martinez, Pablo           17 ACUA-                  33.00      35.45  
 17 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                   36.83      35.97  
 18 Castillo, Julio           17 LEYES-                 38.00      36.01  
 19 Sanchez, Adrian           17 BRITA-                 38.00      36.32  
 20 Perez, Oscar              16 ACUA-                  35.00      36.45  
 21 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                  34.00      37.25  
 22 Muņoz, Roberto            16 MARLI-                 35.00      37.80  
 23 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT      37.93  
 24 Rodriguez, Carlos         17 MARLI-                 36.00      37.99  
 25 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-                 38.00      38.49  
 26 Lopez, Marcos             15 IXTAC-                 36.50      39.76  
 27 Perez, Francisco          16 CAMPE-                 35.00      40.08  
 28 Bas, Jorge                17 LEYES-                    NT      40.23  
 29 Garcia, Julian            16 LEYES-                 39.78      40.81  
 30 Montes, Rigel             17 LEYES-                 47.39      43.41  
 31 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                 43.18      44.73  
 32 Lopez, Jorge              17 IXTAC-                 39.12      51.21  
 
Event 18  Boys 18 & Over 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 28.98  20/11/2003 Agustin Gomez, CAI-                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-                 29.18      28.83*   9  
  2 Gomez, Agustin            22 LEYES-                 28.00      29.58    7  
  3 Nieto, Eduardo            18 LEYES-                 29.00      30.12    6  
  4 Naranjo, Christian        24 LEYES-                 32.00      32.13    5  
  5 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-                  32.00      32.49    4  
  6 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                  34.00      34.01    3  
  7 Garcia, Jose              28 ACUA-                  32.00      35.25    2  
  8 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-                 38.00      37.06    1  
  9 Gonzalez, Josue           19 Escualos-              38.00      37.28  
 10 Martinez, Monse           19 Adm-                   40.13      39.61  
 11 Reyes, Carlos A           22 DELFI-                 43.21      40.08  
 -- Sanchez, Genaro           18 LEYES-                 38.96         DQ  
 
Event 19  Girls 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
         RCE: * 1:15.45  18/11/2004 Sarasuadi Hernandez, ESCUA-                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espindola, Daniela        11 GALAP-               1:20.93    1:19.62    9  
  2 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                1:22.63    1:20.91    7  
  3 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                1:21.35    1:23.27    6  
  4 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               1:27.15    1:24.50    5  
  5 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                1:28.42    1:28.52    4  
  6 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               1:30.45    1:29.76    3  
  7 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               1:27.09    1:30.31    2  
  8 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               1:34.90    1:31.87    1  
  9 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT    1:33.08  
 10 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-               1:40.00    1:33.65  
 11 Polanco, Claudia          12 Escualos-            1:36.70    1:34.34  
 12 Dominguez, Karla          11 GALAP-               1:34.46    1:35.03  
 13 Moreira, Alejandra        12 BRITA-               1:40.78    1:38.29  
 14 Abella, Lorena            11 GALAP-               1:51.30    1:44.62  
 15 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-               1:35.00    1:44.79  
 16 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT    1:47.42  
 17 Gomez, Regina             11 LEYES-               1:45.00    1:49.92  
 18 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-               1:49.00    1:51.26  
 19 Quiane, Erika             11 Escualos-            1:53.00    1:52.41  
 20 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT    2:03.54  
 -- Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                    NT         DQ  
 
Event 20  Boys 11-12 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
         RCE: * 1:10.27  20/11/2003 Rafael rosales, ACUAR-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               1:14.16    1:12.37    9  
  2 Garza, Luis               12 ESXAL-               1:16.00    1:12.84    7  
  3 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                 1:18.97    1:19.91    6  
  4 Mego Porras, Percy        11 Adm-                 1:24.38    1:21.09    5  
  5 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               1:20.00    1:21.55    4  
  6 Licona, Marco             12 ACUA-                1:23.39    1:24.24    3  
  7 Luna, Ricardo             11 MARLI-               1:25.44    1:26.34    2  
  8 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               1:22.00    1:27.14    1  
  9 Martin, Daniel            12 ESXAL-               1:28.00    1:28.24  
 10 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                1:28.27    1:28.82  
 11 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                1:30.31    1:30.23  
 12 Pereira, Patricio         12 Escualos-            1:27.60    1:31.56  
 13 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-               1:41.30    1:32.11  
 14 Moya, Ricardo             12 CAMPE-               1:40.00    1:34.14  
 15 Diaz, Luis A              12 MARLI-               1:31.00    1:34.63  
 16 Ferez, Rafael             12 BRITA-               1:30.00    1:34.97  
 17 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT    1:37.15  
 18 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT    1:37.37  
 19 Ramirez, J Luis           11 GALAP-               1:39.83    1:39.52  
 20 Soto, Abraham             12 DRAGO-                    NT    1:41.09  
 21 Reyes, Manuel             11 ACUA-                1:38.41    1:41.31  
 22 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                 1:43.72    1:44.16  
 23 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                 1:43.02    1:45.71  
 24 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    1:50.26  
 25 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                 1:59.73    1:51.53  
 -- Martinez, Miguel          12 ESXAL-               1:40.00         DQ  
 -- Juarez, Erick             12 DELFI-                    NT         DQ  
 -- Jimenez, Aldo             11 Escualos-            1:36.00         DQ  
 
Event 21  Girls 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
         RCE: * 1:24.56  18/11/2004 Mayra Castaņeda, ACUA-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-            1:35.00    1:37.23    9  
  2 Ferez, Shaury              9 BRITA-               1:45.70    1:40.34    7  
  3 Arias, Karen               9 DELFI-               1:50.05    1:44.96    6  
  4 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-            1:50.00    1:46.38    5  
  5 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                1:50.00    1:48.08    4  
  6 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-               1:55.00    1:52.02    3  
  7 Martinez, Gabriela         9 GALAP-               1:56.66    2:01.64    2  
  8 Vargas, Tania              9 MARLI-               1:54.00    2:07.94    1  
  9 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-                    NT    2:11.14  
 
Event 22  Boys 9-10 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
         RCE: * 1:27.43  18/11/2004 Percy Mego, ADM                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Manuel             10 DELFI-               1:28.66    1:23.97*   9  
  2 Flores, Miguel            10 GALAP-               1:30.80    1:30.38    7  
  3 Vega, Juan Fco             9 GALAP-               1:39.34    1:31.20    6  
  4 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                     NT    1:32.12    5  
  5 Villicaņa, Jose           10 GALAP-               1:30.80    1:33.99    4  
  6 Sedas, Luis               10 ACUA-                     NT    1:35.70    3  
  7 Torres, Diego             10 ACUA-                     NT    1:35.82    2  
  8 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                 1:42.93    1:36.02    1  
  9 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-               1:45.00    1:39.11  
 10 Calderon, Elias            9 MARLI-               1:45.00    1:39.75  
 11 Arias, Alexis             10 Escualos-            1:40.00    1:40.97  
 12 Hernandez, Miguel         10 MARLI-               1:41.00    1:41.63  
 13 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                1:50.00    1:43.76  
 14 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                      NT    1:45.16  
 15 Cazares, Alejandro        10 Escualos-            1:40.00    1:45.60  
 16 Cruz, Jorge                9 CAMPE-               1:48.00    1:49.80  
 17 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT    1:53.67  
 18 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT    2:12.86  
 19 Moreira, Nicanor          10 BRITA-               2:05.00    2:17.73  
 
Event 23  Girls 12 & Over 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 4:30.52  18/11/2004 BRITANIA XALAPA                            
                         Q RUIZ, B MENDEZ, S VISTA, A LARA                 
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    4:20.00    4:19.17*  18  
     1) Gonzalez, M Fernanda 17         2) Rosales, Olga 15               
     3) Gomez, Nathalie 20              4) Aleman, Alejandra 18           
  2 Marlines DE Cordoba  'A'                          4:35.00    4:29.74*  14  
     1) Mendoza, Ana Karen 17           2) Calderon, Carla 13             
     3) Segura, Jessica 16              4) Luna, Diana 14                 
  3 Club Britania Xalapa  'A'                         4:22.00    4:32.86   12  
     1) Ruiz, Queta 20                  2) Lajud, Sandra 15               
     3) Gutierrez, Sara 16              4) Vista, Silvia 22               
  4 Tiburones Azules Del A.D.M.  'A'                  4:40.58    4:44.96   10  
     1) Moreno Gomez, Miriam 16         2) Morales Gutierrez, Nydia 13    
     3) Sanchez Casanova, Fatima 15     4) Hernandez Sanchez, Diana 15    
  5 Acuatica Galapagos  'A'                                NT    4:50.10    8  
     1) Espindola, Claudia 13           2) Bohorquez, Jiuliana 13         
     3) Mora, Adriana 15                4) Martinez, Daniela 14           
  6 Club Acuario  'A'                                      NT    4:53.59    6  
     1) Graham, Ana 32                  2) Camarero, Ismerai 19           
     3) Villegas, Nery 14               4) Gaona, Pamela 20               
  7 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    4:54.34    4  
     1) Murrieta, Tania 15              2) Sanchez, Eddaly 16             
     3) Hernandez, Sarasuadi 13         4) Murrieta, MA Fernanda 12       
 -- Acuatico Leyes DE Reforma  'B'                         NT   X5:08.73  
     1) Ache, Ayslet 15                 2) Adame, Polett 13               
     3) Adame, Caori 14                 4) Zamora, Zaira 15               
 -- Club Britania Xalapa  'B'                         5:13.00   X5:23.72  
     1) Moreira, Alejandra 12           2) DE LA Garza, Mariana 14        
     3) Echeverria, Ana Paula 14        4) Moreira, Rocio 15              
 
Event 24  Boys 12 & Over 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 3:49.83  18/11/2004 CLUB NEPTUNO                               
                         F ZEPEDA, D LARA, A AVILA, D RDGUEZ               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    3:42.00    3:44.24*  18  
     1) Gomez, Agustin 22               2) Nieto, Eduardo 18              
     3) Alvarado, Ricardo 15            4) Rodriguez, Daniel 16           
  2 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    4:08.04   14  
     1) Malagamba, Sebastian 15         2) Garza, Luis 12                 
     3) Flandes, Alan 15                4) Martin, Andres 13              
  3 Club Acuario  'A'                                 3:16.00    4:12.66   12  
     1) Nofrietta, Samuel 19            2) Garcia, Jose 28                
     3) Ochoa, Amilcar 17               4) Mendoza, Heriberto 25          
  4 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    4:15.24   10  
     1) Perez, Francisco 16             2) Garcia, Alfonso 12             
     3) Moya, Eduardo 16                4) Angulo, Leonardo 17            
  5 Marlines DE Cordoba  'A'                          4:23.00    4:20.26    8  
     1) Garcia, Sergio 18               2) Rodriguez, Carlos 17           
     3) Muņoz, Roberto 16               4) Vazquez, Nazaeth 18            
  6 Tiburones Azules Del A.D.M.  'A'                  4:13.76    4:36.37    6  
     1) Vadillo, Fernando 14            2) Moreno Gomez, Ivan 13          
     3) Martinez, Monse 19              4) Luis Marquez, Ivan 16          
 -- Club Britania Xalapa  'A'                         4:35.90         DQ  
     1) Lobato, Victor 14               2) Sanchez, Adrian 17             
     3) Ferez, Rafael 12                4) DE LA Garza, Luis 17           
 
Event 25  Girls 15-17 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 4:32.23     11/2000 Britania                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Acuario  'A'                                      NT    4:59.73   18  
     1) Castaņeda, Ana 16               2) Cervantes, Silvia 16           
     3) Vargas, Guadalupe 17            4) Armenta, Michelle 17           
 
Event 26  Boys 15-17 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 3:59.76  20/11/2003 Club Marlines Imss                         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Campestre San Andres  'A'                    3:54.00    3:52.34*  18  
     1) Enriquez, Edgar 17              2) Gonzales, Roberto 16           
     3) Carrion, Arturo 15              4) Enriquez, Omar 15              
  2 Club Acuario  'A'                                 3:12.00    3:54.84*  14  
     1) Camarero, Osmar 17              2) Licona, Eder 15                
     3) Martinez, Pablo 17              4) Orihuela, Eduardo 16           
  3 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                         NT    4:24.76   12  
     1) Castillo, Julio 17              2) Nieves, Eduardo 15             
     3) Bas, Jorge 17                   4) Vazquez, Abel 15               
 
Event 28  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 4:06.40  18/11/2004 CLUB CAMPESTRE                             
                         A CARRION, O SILVA, E MOYA, O ENRIQUEZ            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    4:15.82   18  
     1) Silva, Orlando 14               2) Cruz, Emmanuel 13              
     3) Carrion, Sergio 13              4) Carrillo, Marco 13             
  2 Club Acuario  'A'                                 3:20.00    4:18.71   14  
     1) Volcan, Victor 14               2) Santos, Rafael 14              
     3) Sedas, Sergio 14                4) Rosales, Rafael 14             
  3 Marlines DE Cordoba  'A'                          4:42.00    4:25.67   12  
     1) Andrade, Carlos 14              2) Mendoza, Emir 14               
     3) Sanchez, Jose Luis 14           4) Corro, Fernando 13             
 
Event 29  Girls 11-12 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 4:50.14  20/11/2003 Club Marlines Imss                         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatica Galapagos  'A'                                NT    5:12.81   18  
     1) Bohorquez, Isabela 11           2) Aboytes, Estefania 12          
     3) Vazquez, Natalia 11             4) Espindola, Daniela 11          
 
Event 30  Boys 11-12 400 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 4:38.43     11/2002 Acuario                                    
                         Sainz, Castro, Rosales, Licona                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiburones Azules Del A.D.M.  'A'                  4:46.70    5:01.82   18  
     1) Gonzalez Dominguez, Alejandro 1 2) Alvarado Jimenez, Jorge 11     
     3) Santos Solano, Daniel 11        4) Mego Porras, Percy 11          
  2 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    5:03.81   14  
     1) Martin, Daniel 12               2) Martinez, Miguel 12            
     3) Mendez, Carlos 11               4) Rodriguez, Gerardo 12          
 
Event 31  Girls 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
   13-14 RCE: * 5:41.83     11/1998 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               5:49.17    5:29.71*   9  
  2 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               6:30.00    6:28.66    7  
 
Event 31  Girls 15-17 400 SC Meter IM
===============================================================================
   15-17 RCE: * 5:39.49      2/2002 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-               6:00.00    5:50.54    9  
  2 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               6:00.09    5:58.36    7  
 
Event 31  Girls 18 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    18&O RCE: * 5:24.49      2/2002 Joseline Yepez                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ruiz, Queta               20 BRITA-               5:30.78    5:30.85    9  
  2 Gomez, Nathalie           20 LEYES-               6:00.00    5:48.43    7  
 
Event 32  Boys 13-14 400 SC Meter IM
===============================================================================
   13-14 RCE: * 4:57.34     11/2002 Osmar Camarero                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               5:59.00    5:50.46    9  
 
Event 32  Boys 15-17 400 SC Meter IM
===============================================================================
   15-17 RCE: * 4:49.25  19/11/2004 Osmar Camarero, ACUA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                4:56.00    4:51.27    9  
  2 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-               5:06.00    4:53.53    7  
  3 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-                    NT    5:09.97    6  
  4 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               5:05.00    5:58.04    5  
 
Event 32  Boys 18 & Over 400 SC Meter IM
===============================================================================
    18&O RCE: * 4:54.16  21/11/2003 Osmarr1 Camarero, ACUAR-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Jose              28 ACUA-                5:15.00    5:40.19    9  
 
Event 33  Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 2:41.09  19/11/2004 Daniela Espindola, GALAP-                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferez, Shaury              9 BRITA-               2:57.67    2:58.19    9  
  2 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-            2:56.00    3:01.16    7  
  3 Arias, Karen               9 DELFI-               3:34.33    3:10.26    6  
  4 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-            3:25.00    3:16.42    5  
  5 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                3:10.00    3:19.53    4  
  6 Villa, Alina               9 CAMPE-               3:20.00    3:21.08    3  
  7 Mantilla, Ingrid           9 CAMPE-               3:25.00    3:22.74    2  
  8 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-               3:10.00    3:27.56    1  
  9 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-               4:02.24    3:44.51  
 10 Vargas, Tania              9 MARLI-               3:14.00    3:58.24  
 11 Lopez, Zaide              10 AQUA+-                    NT    4:29.15  
 
Event 34  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 2:36.37  21/11/2003 Ivan Perez, CATAN-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Manuel             10 DELFI-               2:33.97    2:30.21*   9  
  2 Flores, Miguel            10 GALAP-               2:52.62    2:47.95    7  
  3 Villicaņa, Jose           10 GALAP-               2:52.62    2:47.96    6  
  4 Sedas, Luis               10 ACUA-                     NT    2:52.80    5  
  5 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                 3:09.17    2:53.47    4  
  6 Torres, Diego             10 ACUA-                     NT    2:54.44    3  
  7 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                     NT    2:55.06    2  
  8 Hernandez, Miguel         10 MARLI-               3:00.00    2:57.34    1  
  9 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                3:10.00    2:58.61  
 10 Vega, Juan Fco             9 GALAP-               3:02.60    2:59.15  
 11 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-               3:02.00    3:03.17  
 12 Arias, Alexis             10 Escualos-            3:02.00    3:05.49  
 13 Cruz, Jorge                9 CAMPE-               3:05.00    3:05.93  
 14 Calderon, Elias            9 MARLI-               3:09.00    3:08.07  
 15 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                 3:18.11    3:13.55  
 16 Cazares, Alejandro        10 Escualos-            3:00.00    3:14.76  
 17 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                      NT    3:16.93  
 18 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-            3:15.00    3:21.16  
 19 Montes, Jesus              9 BRITA-               2:30.51    3:29.40  
 20 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT    3:32.91  
 21 Moreira, Nicanor          10 BRITA-               3:55.00    3:52.30  
 22 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT    4:01.28  
 
Event 35  Girls 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
         RCE: * 2:41.10  21/11/2003 Diana Luna, MARLI-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               2:53.16    2:45.21    9  
  2 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                2:55.53    2:49.65    7  
  3 Espindola, Daniela        11 GALAP-               2:50.50    2:49.98    6  
  4 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               3:01.76    2:56.94    5  
  5 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                3:00.00    3:00.19    4  
  6 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                3:02.44    3:05.01    3  
  7 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                3:08.01    3:07.46    2  
  8 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               3:11.44    3:10.26    1  
  9 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               3:24.75    3:13.18  
 10 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-               3:30.00    3:13.22  
 11 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT    3:20.47  
 12 Dominguez, Karla          11 GALAP-               3:29.94    3:21.34  
 13 Moreira, Alejandra        12 BRITA-               3:15.78    3:28.06  
 14 Abella, Lorena            11 GALAP-               3:49.09    3:31.58  
 15 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT    3:31.75  
 16 Gomez, Regina             11 LEYES-               4:20.00    3:48.72  
 17 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                    NT    3:53.52  
 18 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-               3:50.00    3:54.18  
 19 Quiane, Erika             11 Escualos-                 NT    3:58.80  
 -- Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT         DQ  
 -- Polanco, Claudia          12 Escualos-            3:20.00         DQ  
 
Event 36  Boys 11-12 200 SC Meter IM
===============================================================================
         RCE: * 2:28.15     11/2002 Manolo Castillo                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               2:42.67    2:34.77    9  
  2 Garza, Luis               12 ESXAL-               2:42.00    2:35.99    7  
  3 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                 2:38.59    2:40.33    6  
  4 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               2:36.00    2:41.43    5  
  5 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               2:50.00    2:52.65    4  
  6 Licona, Marco             12 ACUA-                2:58.82    2:53.26    3  
  7 Luna, Ricardo             11 MARLI-               2:53.16    2:54.01    2  
  8 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                2:55.41    2:55.40    1  
  9 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               2:50.00    2:58.72  
 10 Mego Porras, Percy        11 Adm-                 3:02.01    2:58.79  
 11 Niembro, Mauricio         11 Escualos-            3:03.42    2:58.83  
 12 Pereira, Patricio         12 Escualos-            2:53.42    2:59.78  
 13 Martin, Daniel            12 ESXAL-               3:01.00    3:01.83  
 14 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-               3:20.25    3:06.28  
 15 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                3:03.40    3:06.66  
 16 Moya, Ricardo             12 CAMPE-               3:09.00    3:06.95  
 17 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                 3:09.95    3:10.71  
 18 Juarez, Erick             12 DELFI-                    NT    3:12.89  
 19 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                 3:23.40    3:21.73  
 20 Jimenez, Aldo             11 Escualos-            3:31.00    3:23.11  
 21 Reyes, Manuel             11 ACUA-                     NT    3:27.02  
 22 Ferez, Rafael             12 BRITA-               3:20.19    3:34.49  
 23 Soto, Abraham             12 DRAGO-                    NT    3:35.87  
 24 Ramirez, J Luis           11 GALAP-               3:41.28    3:37.87  
 25 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                 3:41.00    3:38.04  
 26 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                 3:41.45    3:38.80  
 27 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    3:48.47  
 -- Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT         DQ  
 -- Martinez, Miguel          12 ESXAL-               3:30.00         DQ  
 
Event 37  Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:17.87  21/11/2003 Karen Silva, BRUJO-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-               2:26.00    2:17.42*   9  
  2 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               2:24.00    2:19.98    7  
  3 Calderon, Carla           13 MARLI-               2:26.00    2:26.90    6  
  4 Espindola, Claudia        13 GALAP-               2:39.16    2:35.40    5  
  5 Martinez, Daniela         14 GALAP-               2:40.51    2:36.15    4  
  6 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                 2:43.22    2:37.69    3  
  7 Castillo, Mariela         14 AQUA+-               2:53.00    2:48.62    2  
  8 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               2:50.00    2:49.15    1  
  9 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                      NT    2:50.84  
 10 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                2:50.00    2:53.31  
 11 Villegas, Nery            14 ACUA-                     NT    2:58.53  
 12 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-               2:59.70    3:12.29  
 13 Adame, Polett             13 LEYES-               4:00.00    3:17.64  
 14 Garcia, Isabel            13 DELFI-               3:35.02    3:34.14  
 
Event 37  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:17.58  21/11/2003 Michelle Armenta, ACUAR-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zamora, Zaira             15 LEYES-               2:25.00    2:18.15    9  
  2 Armenta, Michelle         17 ACUA-                2:13.00    2:20.73    7  
  3 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-               2:24.00    2:24.39    6  
  4 Lajud, Sandra             15 BRITA-               2:27.00    2:27.17    5  
  5 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                 2:45.00    2:30.76    4  
  6 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               2:30.00    2:32.95    3  
  7 Mora, Adriana             15 GALAP-               2:45.48    2:34.05    2  
  8 Murrieta, Tania           15 ESXAL-               2:40.00    2:38.96    1  
  9 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                 2:51.92    2:39.07  
 10 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               2:45.48    2:42.14  
 11 Moreira, Rocio            15 BRITA-               2:42.00    2:42.91  
 12 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                     NT    2:45.38  
 13 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                2:50.00    2:49.71  
 14 Velasco, Maria            17 Escualos-            2:45.00    2:51.09  
 15 Vega, Graciela            17 AQUA+-               2:33.00    2:53.91  
 16 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT    3:04.94  
 17 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-               3:02.00    3:08.36  
 
Event 37  Girls 18 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:14.42  21/11/2003 Adriana Robles, ANV-P-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Alejandra         18 LEYES-               2:20.00    2:18.79    9  
  2 Gomez, Nathalie           20 LEYES-               2:20.00    2:21.59    7  
  3 Ruiz, Queta               20 BRITA-               2:18.00    2:24.90    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                2:22.00    2:25.50    5  
  5 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                2:30.00    2:47.51    4  
 
Event 38  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:01.88  19/11/2004 Omar Enriquez, CAMPE-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Silva, Orlando            14 CAMPE-               2:10.00    2:09.77    9  
  2 Carrillo, Marco           13 CAMPE-               2:12.00    2:12.63    7  
  3 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-               1:17.30    2:12.74    6  
  4 Corro, Fernando           13 MARLI-               2:23.00    2:19.40    5  
  5 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-               2:28.00    2:20.38    4  
  6 Martin, Andres            13 ESXAL-               2:27.00    2:21.51    3  
  7 Vadillo, Fernando         14 Adm-                      NT    2:24.05    2  
  8 Mendoza, Emir             14 MARLI-               2:20.00    2:25.75    1  
  9 Lobato, Victor            14 BRITA-               2:10.84    2:27.48  
 10 Garcia, Oscar             13 CAMPE-               2:32.00    2:29.86  
 11 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               2:37.95    2:33.32  
 12 Santos, Rafael            14 ACUA-                2:37.86    2:33.54  
 13 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                      NT    2:33.86  
 14 Volcan, Victor            14 ACUA-                2:20.00    2:33.98  
 15 Zagade, Marco             13 ACUA-                2:50.00    2:35.03  
 16 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                2:30.00    2:35.23  
 17 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                 2:34.98    2:38.51  
 18 Puppo, Alberto            14 LEYES-                    NT    2:41.72  
 19 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                2:40.00    2:42.45  
 20 Sedas, Sergio             14 ACUA-                     NT    2:45.38  
 21 Uscanga, Hans             14 ACUA-                2:50.00    2:45.53  
 22 Jimenez, Ivan             14 ACUA-                     NT    2:45.89  
 23 Martinez, Jorge           13 ACUA-                     NT    2:50.24  
 24 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT    2:59.42  
 25 Campos, Juan              14 ACUA-                     NT    2:59.93  
 26 Rodriguez, Javier         14 AQUA+-                    NT    3:00.27  
 
Event 38  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:03.70  19/11/2004 Eduardo Orihuela, ACUA-                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Omar            15 CAMPE-               2:00.00    1:57.75*   9  
  2 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-               2:06.00    2:02.90*   7  
  3 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-               2:06.40    2:03.29*   6  
  4 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                2:05.00    2:04.01    5  
  5 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-               2:06.00    2:04.09    4  
  6 Flandes, Alan             15 ESXAL-               2:04.00    2:05.13    3  
  7 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               2:04.00    2:05.79    2  
  8 Camarero, Osmar           17 ACUA-                2:05.00    2:07.00    1  
  9 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-               2:10.00    2:07.09  
 10 Carrion, Arturo           15 CAMPE-               2:06.00    2:09.94  
 11 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                2:06.00    2:12.23  
 12 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                2:13.00    2:12.49  
 13 Castillo, Julio           17 LEYES-               2:16.00    2:15.00  
 14 Moya, Eduardo             16 CAMPE-               2:16.00    2:18.18  
 15 Martinez, Pablo           17 ACUA-                2:15.00    2:18.26  
 16 Mora, Sergio              17 GALAP-               2:20.64    2:19.86  
 17 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-               2:24.00    2:20.33  
 18 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT    2:22.67  
 19 Perez, Oscar              16 ACUA-                     NT    2:25.50  
 20 Muņoz, Roberto            16 MARLI-               2:29.00    2:25.84  
 21 Vargas, Pedro             15 AQUA+-               2:18.00    2:25.97  
 22 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               1:10.00    2:27.39  
 23 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    2:28.72  
 24 Lopez, Jorge              17 IXTAC-               2:44.68    2:30.63  
 25 Lopez, Marcos             15 IXTAC-               2:43.22    2:31.07  
 26 Bas, Jorge                17 LEYES-                    NT    2:35.35  
 27 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                      NT    2:38.33  
 28 Garcia, Juan              15 DELFI-               2:43.60    2:41.34  
 29 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                    NT    2:54.61  
 
Event 38  Boys 18 & Over 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:01.41      2/2002 Jose Rguez.                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-               1:57.43    1:55.82*   9  
  2 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                     NT    2:19.69    7  
  3 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-                2:18.00    2:23.93    6  
  4 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-               2:30.00    2:25.43    5  
  5 Garcia, Sergio            18 MARLI-               2:35.00    2:25.99    4  
  6 Reyes, Carlos A           22 DELFI-               2:29.05    2:29.38    3  
  7 Martinez, Monse           19 Adm-                      NT    2:40.37    2  
  8 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                    NT    2:50.89    1  
  9 Viveros, Jorge            19 DELFI-                    NT    2:56.94  
 
Event 39  Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    9-10 RCE: * 38.50     11/1999 Karen Silva                                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-              44.50      45.53    9  
  2 Arias, Karen               9 DELFI-                 47.67      46.99    7  
  3 Ferez, Shaury              9 BRITA-                 45.90      48.15    6  
  4 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-              49.00      49.23    5  
  5 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-                 53.00      49.52    4  
  6 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                  50.47      49.62    3  
  7 Mantilla, Ingrid           9 CAMPE-                 55.00      51.12    2  
  8 Martinez, Gabriela         9 GALAP-               1:00.50      53.98    1  
  9 Castilla, Karen           10 BRITA-               1:00.00      56.22  
 10 Vargas, Tania              9 MARLI-                 56.00      56.76  
 11 Perez, Daniela             9 LEYES-               1:01.74      57.13  
 12 Palicio, Angelica         10 LEYES-               1:00.65      57.68  
 13 Lopez, Zaide              10 AQUA+-                    NT      59.48  
 14 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-               1:00.59    1:00.45  
 
Event 39  Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   11-12 RCE: * 35.05  21/11/2003 Diana Luna, MARLI-                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espindola, Daniela        11 GALAP-                 38.40      37.47    9  
  2 Vazquez, Natalia          11 GALAP-                 40.60      37.94    7  
  3 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                  38.94      38.13    6  
  4 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                     NT      38.86    5  
  5 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-                 41.77      39.29    4  
  6 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                  41.00      40.23    3  
  7 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-                 43.13      41.36    2  
  8 Aboytes, Estefania        12 GALAP-                 44.37      41.42    1  
  9 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                 45.00      41.74  
 10 Jimenez, Paloma           12 MARLI-                 42.00      41.82  
 11 Polanco, Claudia          12 Escualos-              42.00      41.94  
 12 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                  43.00      42.23  
 13 Dominguez, Karla          11 GALAP-                 45.92      44.55  
 14 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-                 46.00      45.28  
 15 Moreira, Alejandra        12 BRITA-                 44.00      45.39  
 16 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-                 43.00      45.50  
 17 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                 46.32      47.45  
 18 Abella, Lorena            11 GALAP-                 52.47      48.09  
 19 Marti, Daniela            11 PIPOS-                 36.08      48.10  
 20 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-                 49.00      49.50  
 21 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT      50.55  
 22 Gomez, Regina             11 LEYES-                 48.20      50.74  
 23 Quiane, Erika             11 Escualos-              53.00      52.26  
 24 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT      55.74  
 
Event 40  Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    9-10 RCE: * 35.96     11/1999 Daniel Rguez.                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Manuel             10 DELFI-                 39.88      39.00    9  
  2 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                  42.53      40.76    7  
  3 Villicaņa, Jose           10 GALAP-                 41.93      41.70    6  
  4 Sedas, Luis               10 ACUA-                  42.93      42.23    5  
  5 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                   43.94      43.15    4  
  6 Flores, Miguel            10 GALAP-                 41.93      43.39    3  
  7 Torres, Diego             10 ACUA-                  45.65      43.80    2  
  8 Vega, Juan Fco             9 GALAP-                 45.84      44.07    1  
  9 Arias, Alexis             10 Escualos-              44.91      45.09  
 10 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-                 45.37      45.33  
 11 Calderon, Elias            9 MARLI-                 44.00      46.59  
 12 Hernandez, Miguel         10 MARLI-                 44.00      47.52  
 13 Cazares, Alejandro        10 Escualos-              45.39      48.37  
 14 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                   48.70      49.06  
 15 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-              48.56      49.35  
 16 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                  50.91      49.86  
 17 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                   51.44      50.31  
 18 Cruz, Jorge                9 CAMPE-                 49.30      50.56  
 19 Montes, Jesus              9 BRITA-                 52.49      51.53  
 20 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT      52.43  
 21 Dominguez, Melvis         10 LEYES-                 53.03      53.25  
 22 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT      53.31  
 23 Ocejo, Alejandro          10 LEYES-                 54.65      55.37  
 24 Moreira, Nicanor          10 BRITA-                 59.00    1:00.62  
 25 Lagos, Francisco          10 LEYES-               1:03.49    1:03.05  
 26 Espinoza, Francisco       10 LEYES-                 55.10    1:03.08  
 27 Jimenez, Carlos           10 Escualos-              57.26    1:04.02  
 28 Gonzalez, Gilberto         9 LEYES-               1:18.78    1:09.03  
 -- Mijangos, Bernardo         9 Escualos-                 NT     X55.17  
 
Event 40  Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   11-12 RCE: * 33.02  21/11/2003 Rafael rosales, ACUAR-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garza, Luis               12 ESXAL-                 34.00      33.89    9  
  2 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-                 36.29      34.20    7  
  3 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                   36.46      35.74    6  
  4 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-                 40.00      36.86    5  
  5 Mego Porras, Percy        11 Adm-                   38.83      37.07    4  
  6 Licona, Marco             12 ACUA-                  38.00      37.92    3  
  7 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-                 40.00      38.30    2  
  8 Pereira, Patricio         12 Escualos-              40.70      39.24    1  
  9 Juarez, Erick             12 DELFI-                 39.16      39.60  
 10 Vazquez, Jose             12 CAMPE-                 42.00      39.95  
 11 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                  38.00      40.21  
 12 Luna, Ricardo             11 MARLI-                 39.03      40.52  
 13 Niembro, Mauricio         11 Escualos-              45.00      40.53  
 14 Martin, Daniel            12 ESXAL-                 42.00      40.81  
 15 Diaz, Luis A              12 MARLI-                 41.00      41.01  
 16 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                  40.00      41.33  
 17 Ferez, Rafael             12 BRITA-                 44.00      41.77  
 18 Jimenez, Aldo             11 Escualos-              44.00      42.14  
 19 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT      42.40  
 20 Moya, Ricardo             12 CAMPE-                 40.00      43.37  
 21 Āparicio, Angel           12 PIPOS-                 32.10      43.70  
 22 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT      43.93  
 23 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-                 50.29      44.10  
 24 Reyes, Manuel             11 ACUA-                  46.84      44.63  
 25 Martinez, Miguel          12 ESXAL-                 47.00      44.80  
 26 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                   46.94      45.82  
 27 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                   45.97      45.84  
 28 Ramirez, J Luis           11 GALAP-                 45.44      45.86  
 29 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                   47.78      47.20  
 30 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                   50.70      47.83  
 31 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT      50.31  
 
Event 41  Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 1:12.37  19/11/2004 Diana Luna, MARLI-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-               1:12.00    1:12.31*   9  
  2 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               1:15.93    1:14.02    7  
  3 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               1:16.00    1:16.16    6  
  4 Jimenez, Paulina          14 MARLI-               1:18.00    1:20.20    5  
  5 Calderon, Carla           13 MARLI-               1:25.00    1:21.75    4  
  6 Espindola, Claudia        13 GALAP-               1:21.98    1:24.44    3  
  7 Villegas, Nery            14 ACUA-                1:27.88    1:26.63    2  
  8 Martinez, Daniela         14 GALAP-               1:25.84    1:29.34    1  
  9 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                 1:28.84    1:31.20  
 10 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-               1:35.00    1:34.00  
 11 Arenas, Pamela            14 Escualos-                 NT    1:36.03  
 12 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                1:39.56    1:39.66  
 13 Adame, Caori              14 LEYES-               1:37.75    1:41.30  
 14 Perez, Claudia            13 CAMPE-               1:45.00    1:56.53  
 15 Garcia, Isabel            13 DELFI-                    NT    2:15.56  
 
Event 41  Girls 15-17 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 1:12.45     11/2000 Ma. Fernanda Huesca                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Olga             15 LEYES-               1:14.00    1:10.94*   9  
  2 Armenta, Michelle         17 ACUA-                1:14.60    1:15.72    7  
  3 Segura, Jessica           16 MARLI-               1:18.00    1:15.80    6  
  4 Lajud, Sandra             15 BRITA-               1:17.00    1:17.36    5  
  5 Zamora, Zaira             15 LEYES-               1:16.00    1:18.29    4  
  6 Ache, Ayslet              15 LEYES-               1:18.00    1:19.40    3  
  7 Murrieta, Tania           15 ESXAL-               1:28.00    1:21.54    2  
  8 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               1:24.26    1:22.60    1  
  9 Moreira, Rocio            15 BRITA-               1:25.00    1:22.91  
 10 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                1:23.43    1:24.08  
 11 Mora, Adriana             15 GALAP-               1:20.39    1:25.74  
 12 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                1:30.00    1:26.09  
 13 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                 1:26.07    1:28.24  
 14 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                1:27.00    1:29.03  
 15 Velasco, Maria            17 Escualos-            1:29.85    1:29.85  
 16 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-               1:45.00    1:35.53  
 17 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT    1:47.72  
 
Event 41  Girls 18 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 1:08.18  19/11/2004 Silvia Vista, BRITA-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vista, Silvia             22 BRITA-               1:08.77    1:09.26    9  
  2 Aleman, Alejandra         18 LEYES-               1:16.00    1:15.41    7  
  3 Ruiz, Queta               20 BRITA-               1:11.29    1:15.93    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                1:21.81    1:24.15    5  
  5 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                1:25.97    1:25.75    4  
 
Event 42  Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 1:03.36  19/11/2004 Alan Flanes, ESCUA-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Rafael           14 ACUA-                1:06.00    1:07.59    9  
  2 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               1:12.49    1:11.92    7  
  3 Volcan, Victor            14 ACUA-                1:10.00    1:12.91    6  
  4 Silva, Orlando            14 CAMPE-               1:11.00    1:13.18    5  
  5 Martin, Andres            13 ESXAL-               1:14.00    1:14.99    4  
  6 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-               1:12.67    1:15.34    3  
  7 Vadillo, Fernando         14 Adm-                 1:16.90    1:16.65    2  
  8 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                1:17.20    1:16.95    1  
  9 Carrillo, Marco           13 CAMPE-               1:16.00    1:17.69  
 10 Santos, Rafael            14 ACUA-                1:17.00    1:17.72  
 11 Corro, Fernando           13 MARLI-               1:18.92    1:18.10  
 12 Andrade, Carlos           14 MARLI-               1:19.00    1:19.40  
 13 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-               1:19.00    1:19.71  
 14 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               1:20.00    1:21.92  
 15 Mendoza, Emir             14 MARLI-               1:19.00    1:22.57  
 16 Lobato, Victor            14 BRITA-               1:15.76    1:23.93  
 17 Zagade, Marco             13 ACUA-                1:26.00    1:24.26  
 18 Sedas, Sergio             14 ACUA-                1:24.28    1:24.96  
 19 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                1:27.81    1:25.95  
 20 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                 1:27.00    1:26.42  
 21 Uscanga, Hans             14 ACUA-                1:25.38    1:27.37  
 22 Martinez, Jorge           13 ACUA-                1:35.72    1:31.05  
 23 Campos, Juan              14 ACUA-                     NT    1:34.73  
 24 Corona, Jose R            13 MARLI-               1:30.00    1:38.79  
 -- Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT         DQ  
 
Event 42  Boys 15-17 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 1:02.28  19/11/2004 Eduardo Orihuela, ACUA-                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flandes, Alan             15 ESXAL-               1:02.00    1:00.68*   9  
  2 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                1:03.14    1:02.24*   7  
  3 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-               1:02.30    1:03.97    6  
  4 Carrion, Arturo           15 CAMPE-               1:03.00    1:04.22    5  
  5 Licona, Eder              15 ACUA-                1:05.93    1:04.91    4  
  6 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-               1:05.30    1:05.73    3  
  7 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-               1:07.00    1:05.78    2  
  8 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-               1:05.00    1:07.20    1  
  9 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                1:07.98    1:07.49  
 10 Mora, Sergio              17 GALAP-               1:08.03    1:07.60  
 11 Iglesias, Rodrigo         17 Escualos-            1:12.00    1:09.72  
 12 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               1:12.00    1:10.82  
 13 Vazquez, Abel             15 LEYES-               1:13.00    1:11.65  
 14 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                1:11.31    1:12.86  
 15 Segura, Jaime             17 LEYES-                    NT    1:15.08  
 16 Vargas, Pedro             15 AQUA+-               1:14.80    1:16.38  
 17 Muņoz, Roberto            16 MARLI-               1:13.00    1:20.83  
 18 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                 1:22.51    1:21.35  
 19 Perez, Oscar              16 ACUA-                1:20.45    1:21.37  
 20 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-               1:20.00    1:21.82  
 21 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    1:24.02  
 22 Perez, Francisco          16 CAMPE-               1:20.00    1:24.08  
 23 Lopez, Jorge              17 IXTAC-               1:27.03    1:27.36  
 24 Lopez, Marcos             15 IXTAC-               1:41.08    1:27.96  
 -- Garcia, Juan              15 DELFI-               1:37.08         DQ  
 -- Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                    NT         DQ  
 
Event 42  Boys 18 & Over 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 1:01.18  21/11/2003 Agustin Gomez, CAI-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-               1:02.31    1:01.23    9  
  2 Nieto, Eduardo            18 LEYES-               1:05.00    1:04.62    7  
  3 Gomez, Agustin            22 LEYES-               1:03.00    1:06.35    6  
  4 Naranjo, Christian        24 LEYES-               1:08.00    1:14.85    5  
  5 Garcia, Jose              28 ACUA-                1:16.54    1:15.12    4  
  6 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                1:20.00    1:15.38    3  
  7 Gonzalez, Josue           19 Escualos-            1:20.00    1:21.83    2  
  8 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                    NT    1:28.89    1  
 
Event 43  Girls 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
         RCE: * 1:11.19  21/11/2003 Diana Luna, MARLI-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               1:21.03    1:15.21    9  
  2 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                1:20.54    1:17.82    7  
  3 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               1:20.79    1:18.64    6  
  4 Espindola, Daniela        11 GALAP-               1:16.29    1:18.95    5  
  5 Jimenez, Paloma           12 MARLI-               1:24.00    1:21.03    4  
  6 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                1:22.07    1:23.18    3  
  7 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                1:25.82    1:23.74    2  
  8 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               1:27.79    1:26.40    1  
  9 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                1:24.88    1:28.02  
 10 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT    1:31.15  
 11 Moreira, Alejandra        12 BRITA-               1:32.90    1:31.36  
 12 Polanco, Claudia          12 Escualos-            1:35.00    1:33.06  
 13 Dominguez, Karla          11 GALAP-               1:50.37    1:37.08  
 14 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               1:44.44    1:41.18  
 15 Abella, Lorena            11 GALAP-               1:53.47    1:52.23  
 16 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-               1:43.62    1:56.98  
 
Event 44  Boys 11-12 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
         RCE: * 1:08.28  21/11/2003 Rafael rosales, ACUAR-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                 1:09.05    1:09.76    9  
  2 Garza, Luis               12 ESXAL-               1:14.00    1:11.01    7  
  3 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               1:15.91    1:13.48    6  
  4 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               1:12.00    1:16.74    5  
  5 Luna, Ricardo             11 MARLI-               1:18.00    1:17.67    4  
  6 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               1:21.00    1:19.59    3  
  7 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                1:19.31    1:20.55    2  
  8 Niembro, Mauricio         11 Escualos-            1:30.00    1:23.21  
  8 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               1:18.00    1:23.21  
 10 Licona, Marco             12 ACUA-                1:22.76    1:23.51  
 11 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-                    NT    1:25.49  
 12 Mego Porras, Percy        11 Adm-                 1:23.39    1:26.37  
 13 Pereira, Patricio         12 Escualos-            1:29.00    1:29.23  
 14 Martin, Daniel            12 ESXAL-               1:30.00    1:29.36  
 15 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                 1:32.25    1:30.69  
 16 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                1:30.06    1:31.04  
 17 Jimenez, Aldo             11 Escualos-            1:41.00    1:32.69  
 18 Diaz, Luis A              12 MARLI-               1:36.00    1:37.87  
 19 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                 1:45.08    1:40.64  
 20 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT    1:45.90  
 21 Ramirez, J Luis           11 GALAP-               1:56.73    1:47.02  
 22 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                 1:40.23    1:56.31  
 23 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    2:06.44  
 -- Soto, Abraham             12 DRAGO-                    NT         DQ  
 
Event 45  Girls 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   13-14 RCE: * 31.35  19/11/2004 Diana Luna, MARLI-                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-                 29.00      30.37*   9  
  2 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-                 32.00      32.22    7  
  3 Martinez, Daniela         14 GALAP-                 34.00      33.05    6  
  4 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-                 35.13      35.02    5  
  5 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-                 36.45      35.49    4  
  6 Espindola, Claudia        13 GALAP-                 35.41      36.57    3  
  7 Calderon, Carla           13 MARLI-                 34.00      36.69    2  
  8 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                   36.38      36.74    1  
  9 Jimenez, Paulina          14 MARLI-                 35.00      37.08  
 10 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                   38.06      38.52  
 11 Villegas, Nery            14 ACUA-                  40.00      39.04  
 12 Adame, Caori              14 LEYES-                 47.30      40.58  
 13 Garrido, Lucina           13 PIPOS-                 31.00      40.87  
 14 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-                 46.00      42.05  
 15 Arenas, Pamela            14 Escualos-              45.00      42.10  
 16 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                  39.00      42.16  
 17 Adame, Polett             13 LEYES-                 47.00      48.90  
 
Event 45  Girls 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   15-17 RCE: * 30.98  19/11/2004 Ma. Fda. Gonzalez, ADM                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-                 30.00      31.05    9  
  2 Zamora, Zaira             15 LEYES-                 32.00      31.35    7  
  3 Rosales, Olga             15 LEYES-                 32.00      32.18    6  
  4 Ache, Ayslet              15 LEYES-                 33.00      33.14    5  
  5 Armenta, Michelle         17 ACUA-                  33.00      33.91    4  
  6 Segura, Jessica           16 MARLI-                 33.00      34.11    3  
  7 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                   35.06      34.62    2  
  8 Gutierrez, Sara           16 BRITA-                 34.34      35.45    1  
  9 Moreira, Rocio            15 BRITA-                 36.79      35.73  
 10 Vega, Graciela            17 AQUA+-                 33.20      35.96  
 11 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                   36.08      36.28  
 12 Murrieta, Tania           15 ESXAL-                 40.00      36.66  
 13 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                   36.72      36.89  
 13 Lajud, Sandra             15 BRITA-                 38.90      36.89  
 15 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                  34.00      37.05  
 16 Mora, Adriana             15 GALAP-                 37.59      38.67  
 17 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                  38.00      39.19  
 18 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-                 50.00      39.60  
 19 Garcia, Monserrat         17 GALAP-                 39.88      41.11  
 20 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                  37.00      43.02  
 -- Mendoza, Ana Karen        17 MARLI-                 31.00         DQ  
 
Event 45  Girls 18 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    18&O RCE: * 30.76  19/11/2004 Silvia Vista, BRITA-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Alejandra         18 LEYES-                 30.00      30.61*   9  
  2 Vista, Silvia             22 BRITA-                 31.24      30.84    7  
  3 Gomez, Nathalie           20 LEYES-                 33.00      33.19    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                  33.00      33.28    5  
  5 Graham, Ana               32 ACUA-                  32.00      33.57    4  
  6 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                  36.00      37.70    3  
 
Event 46  Boys 13-14 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   13-14 RCE: * 28.08  21/11/2003 Luis Rodriguez, NEPT-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Volcan, Victor            14 ACUA-                  29.00      29.90    9  
  2 Rosales, Rafael           14 ACUA-                  29.99      29.96    7  
  3 Carrillo, Marco           13 CAMPE-                 31.00      30.45    6  
  4 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-                 29.00      30.92    5  
  5 Santos, Rafael            14 ACUA-                  32.00      31.18    4  
  6 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-                 32.00      31.92    3  
  7 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-              32.00      32.17    2  
  8 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-                 33.00      32.42    1  
  9 Jimenez, Ivan             14 ACUA-                  31.00      32.71  
 10 Andrade, Carlos           14 MARLI-                 32.00      32.92  
 11 Corro, Fernando           13 MARLI-                 34.75      33.28  
 12 Vadillo, Fernando         14 Adm-                      NT      33.39  
 13 Aguirre, Fernando         13 GALAP-                 33.44      33.88  
 14 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                  35.00      33.89  
 15 Martin, Andres            13 ESXAL-                 33.00      34.50  
 16 Mendoza, Emir             14 MARLI-                 35.00      34.53  
 17 Uscanga, Hans             14 ACUA-                  35.00      34.57  
 18 Lobato, Victor            14 BRITA-                 33.89      34.61  
 19 Carrion, Sergio           13 CAMPE-                 33.00      34.69  
 20 Nieto, Rodrigo            14 MARLI-                 33.00      34.75  
 21 Garcia, Oscar             13 CAMPE-                 33.00      34.81  
 22 Puppo, Alberto            14 LEYES-                    NT      35.43  
 23 Zagade, Marco             13 ACUA-                  37.00      35.54  
 24 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                   36.44      36.01  
 25 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                  36.00      37.58  
 26 Campos, Juan              14 ACUA-                  39.00      37.63  
 27 Lagos, Pablo              13 LEYES-                    NT      38.79  
 28 Sedas, Sergio             14 ACUA-                  38.00      39.28  
 29 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                   39.23      39.95  
 30 Corona, Jose R            13 MARLI-                 39.00      41.59  
 31 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT      42.32  
 32 Martinez, Jorge           13 ACUA-                  42.00      42.41  
 33 Rodriguez, Javier         14 AQUA+-                    NT      46.02  
 
Event 46  Boys 15-17 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   15-17 RCE: * 26.97  21/11/2003 Diego Lara, NEPT-                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-                 26.98      26.81*   9  
  2 Enriquez, Omar            15 CAMPE-                 27.17      27.20    7  
  3 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-                 26.00      27.33    6  
  4 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                  27.97      27.68    5  
  5 Flandes, Alan             15 ESXAL-                 28.00      27.76    4  
  6 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-                 27.27      27.80    3  
  7 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-                 29.00      27.99    2  
  8 Camarero, Osmar           17 ACUA-                  28.00      28.02    1  
  9 Mora, Sergio              17 GALAP-                 28.57      28.36  
 10 Licona, Eder              15 ACUA-                  28.80      28.97  
 11 Martinez, Pablo           17 ACUA-                  28.80      29.26  
 12 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-                 29.00      29.51  
 13 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                  28.00      29.67  
 14 Castillo, Julio           17 LEYES-                 30.00      29.90  
 15 Carrion, Arturo           15 CAMPE-                 30.00      30.05  
 16 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT      30.28  
 17 Segura, Jaime             17 LEYES-                    NT      30.73  
 18 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-                 30.00      30.86  
 19 Rodriguez, Carlos         17 MARLI-                 32.00      31.05  
 19 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-                 31.90      31.05  
 21 Vazquez, Abel             15 LEYES-                 34.31      31.78  
 22 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT      32.71  
 23 Nieves, Eduardo           15 LEYES-                    NT      32.88  
 24 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                   34.94      33.26  
 25 Lopez, Jorge              17 IXTAC-                 34.16      33.81  
 26 Vargas, Pedro             15 AQUA+-                 33.30      33.90  
 26 Sanchez, Adrian           17 BRITA-                 31.00      33.90  
 28 Muņoz, Roberto            16 MARLI-                 31.00      34.32  
 29 Bas, Jorge                17 LEYES-                    NT      34.34  
 30 Perez, Oscar              16 ACUA-                  33.00      35.58  
 31 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-                 34.00      35.71  
 32 Lopez, Marcos             15 IXTAC-                 36.28      37.11  
 33 Garcia, Juan              15 DELFI-                 56.47      40.24  
 34 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                 40.03      40.26  
 -- Iglesias, Rodrigo         17 Escualos-              30.00     X27.68  
 
Event 46  Boys 18 & Over 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    18&O RCE: * 26.44  19/11/2004 Diego Lara, NEPT-                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-                 27.03      26.75    9  
  2 Gomez, Agustin            22 LEYES-                 26.00      26.95    7  
  3 Nieto, Eduardo            18 LEYES-                 28.00      27.52    6  
  4 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-                  27.47      27.65    5  
  5 Naranjo, Christian        24 LEYES-                 27.00      29.11    4  
  6 Rodriguez, Roberto        24 LEYES-                 28.00      29.27    3  
  7 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                  30.00      30.23    2  
  8 Garcia, Jose              28 ACUA-                  27.00      30.26    1  
  9 Vazquez, Jorge            43 ACUA-                  29.00      30.93  
 10 Reyes, Carlos A           22 DELFI-                 34.65      33.59  
 10 Martinez, Monse           19 Adm-                   34.37      33.59  
 12 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-                 31.00      33.84  
 13 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                 35.54      34.14  
 14 Gonzalez, Josue           19 Escualos-              38.00      34.45  
 
Event 48  Boys 13-14 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 8:52.59  19/11/2004 CLUB CAMPESTRE                             
                         A CARRION, O SILVA, E MOYA, O ENRIQUEZ            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    9:30.21   18  
     1) Carrillo, Marco 13              2) Cruz, Emmanuel 13              
     3) Garcia, Oscar 13                4) Silva, Orlando 14              
  2 Marlines DE Cordoba  'A'                         10:33.00    9:47.94   14  
     1) Andrade, Carlos 14              2) Mendoza, Emir 14               
     3) Sanchez, Jose Luis 14           4) Corro, Fernando 13             
  3 Club Acuario  'A'                                      NT   10:10.33   12  
     1) Santos, Rafael 14               2) Volcan, Victor 14              
     3) Zagade, Marco 13                4) Rosales, Rafael 14             
 
Event 49  Girls 15-17 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 10:33.92     11/2002 Britania                                  
                          Mendez, Mendez, MArtinez, Ruiz                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Acuario  'A'                                      NT   11:07.84   18  
     1) Castaņeda, Ana 16               2) Cervantes, Silvia 16           
     3) Vargas, Guadalupe 17            4) Armenta, Michelle 17           
 
Event 50  Boys 15-17 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 9:07.93  21/11/2003 Club Acuario                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Campestre San Andres  'A'                    8:20.00    8:35.98*  18  
     1) Enriquez, Edgar 17              2) Gonzales, Roberto 16           
     3) Carrion, Arturo 15              4) Enriquez, Omar 15              
  2 Club Acuario  'A'                                      NT    9:07.09*  14  
     1) Fernandez, Emmanuel 17          2) Martinez, Pablo 17             
     3) Camarero, Osmar 17              4) Orihuela, Eduardo 16           
  3 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                         NT    9:38.24   12  
     1) Castillo, Julio 17              2) Segura, Jaime 17               
     3) Bas, Jorge 17                   4) Vazquez, Abel 15               
 
Event 51  Girls 12 & Over 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    9:20.00    9:35.00   18  
     1) Aleman, Alejandra 18            2) Gonzalez, M Fernanda 17        
     3) Gomez, Nathalie 20              4) Zamora, Zaira 15               
  2 Club Britania Xalapa  'A'                         9:40.00   10:10.69   14  
     1) Lajud, Sandra 15                2) Ruiz, Queta 20                 
     3) Gutierrez, Sara 16              4) Vista, Silvia 22               
  3 Acuatica Galapagos  'A'                                NT   10:35.16   12  
     1) Mora, Adriana 15                2) Bohorquez, Jiuliana 13         
     3) Espindola, Claudia 13           4) Martinez, Daniela 14           
  4 Club Acuario  'A'                                      NT   10:58.90   10  
     1) Gaona, Pamela 20                2) Camarero, Ismerai 19           
     3) Villegas, Nery 14               4) Graham, Ana 32                 
  5 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT   11:05.97    8  
     1) Murrieta, Tania 15              2) Hernandez, Sarasuadi 13        
     3) Murrieta, MA Fernanda 12        4) Sanchez, Eddaly 16             
 -- Club Britania Xalapa  'B'                        10:40.00  X11:52.13  
     1) Echeverria, Ana Paula 14        2) Moreira, Alejandra 12          
     3) DE LA Garza, Mariana 14         4) Moreira, Rocio 15              
 -- Marlines DE Cordoba  'A'                          9:53.00         DQ  
     1) Jimenez, Paulina 14             2) Segura, Jessica 16             
     3) Calderon, Carla 13              4) Luna, Diana 14                 
 
Event 52  Boys 12 & Over 800 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    8:20.00    8:24.61   18  
     1) Rodriguez, Daniel 16            2) Gomez, Agustin 22              
     3) Nieto, Eduardo 18               4) Alvarado, Ricardo 15           
  2 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    9:06.17   14  
     1) Malagamba, Sebastian 15         2) Flandes, Alan 15               
     3) Garza, Luis 12                  4) Martin, Andres 13              
  3 Club Acuario  'A'                                      NT    9:25.97   12  
     1) Mendoza, Heriberto 25           2) Garcia, Jose 28                
     3) Perez, Oscar 16                 4) Nofrietta, Samuel 19           
  4 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    9:34.43   10  
     1) Garcia, Alfonso 12              2) Perez, Francisco 16            
     3) Angulo, Leonardo 17             4) Moya, Eduardo 16               
  5 Marlines DE Cordoba  'A'                          9:58.00   10:05.07    8  
     1) Rodriguez, Carlos 17            2) Muņoz, Roberto 16              
     3) Garcia, Sergio 18               4) Vazquez, Nazaeth 18            
  6 Club Britania Xalapa  'A'                        10:05.00   10:16.21    6  
     1) DE LA Garza, Luis 17            2) Sanchez, Adrian 17             
     3) Ferez, Rafael 12                4) Lobato, Victor 14              
 
Event 53  Girls 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
         RCE: * 1:33.36  20/11/2004 Daniela Espindola, GALAP-                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                1:46.00    1:48.03    9  
  2 Villa, Alina               9 CAMPE-               1:58.00    1:49.85    7  
  3 Ferez, Shaury              9 BRITA-               1:42.65    1:55.73    6  
  4 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-            1:51.00    1:56.28    5  
  5 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-               1:56.00    2:01.40    4  
  6 Martinez, Gabriela         9 GALAP-               2:07.42    2:01.52    3  
  7 Arias, Karen               9 DELFI-               2:15.12    2:03.61    2  
  8 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-            1:55.00    2:08.42    1  
  9 Palicio, Angelica         10 LEYES-               2:10.10    2:09.04  
 10 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-               2:27.50    2:11.26  
 11 Vargas, Tania              9 MARLI-               1:54.00    2:18.27  
 12 Lopez, Zaide              10 AQUA+-                    NT    2:48.85  
 
Event 54  Boys 9-10 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
         RCE: * 1:39.57  20/11/2004 Jorge Alvarado, SIMAC-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Miguel            10 GALAP-               1:40.07    1:36.11*   9  
  2 Sedas, Luis               10 ACUA-                     NT    1:43.80    7  
  3 Lopez, Manuel             10 DELFI-               1:42.43    1:43.87    6  
  4 Torres, Diego             10 ACUA-                     NT    1:45.86    5  
  5 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                      NT    1:48.84    4  
  6 Villicaņa, Jose           10 GALAP-               1:40.07    1:49.69    3  
  7 Calderon, Elias            9 MARLI-               1:44.00    1:53.51    2  
  8 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                     NT    1:53.80    1  
  9 Cruz, Jorge                9 CAMPE-               1:58.00    1:54.64  
 10 Hernandez, Miguel         10 MARLI-               2:01.00    1:54.88  
 11 Vega, Juan Fco             9 GALAP-               1:56.97    1:58.36  
 12 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                      NT    1:58.63  
 13 Cazares, Alejandro        10 Escualos-            1:50.00    1:58.79  
 14 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-            1:53.00    1:59.21  
 15 Montes, Jesus              9 BRITA-               1:21.64    1:59.71  
 16 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                1:50.00    2:01.11  
 17 Espinoza, Francisco       10 LEYES-               2:10.10    2:04.89  
 18 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT    2:08.73  
 19 Ocejo, Alejandro          10 LEYES-                    NT    2:10.12  
 20 Dominguez, Melvis         10 LEYES-                    NT    2:17.61  
 21 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT    2:22.54  
 22 Moreira, Nicanor          10 BRITA-                    NT    2:30.00  
 
Event 55  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 2:24.66  22/11/2003 Diana Luna, MARLI-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                2:50.00    2:36.60    9  
  2 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                2:35.00    2:37.80    7  
  3 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                2:35.00    2:38.39    6  
  4 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-               2:50.00    2:39.55    5  
  5 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                     NT    2:40.68    4  
  6 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               2:52.03    2:45.28    3  
  7 Dominguez, Karla          11 GALAP-               3:05.00    2:51.71    2  
  8 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT    3:00.04    1  
  9 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-               2:44.00    3:01.26  
 10 Moreira, Alejandra        12 BRITA-               2:58.78    3:02.21  
 11 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-               3:15.00    3:03.56  
 12 Abella, Lorena            11 GALAP-               3:22.06    3:13.44  
 13 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT    3:16.39  
 14 Gomez, Regina             11 LEYES-               3:20.00    3:19.35  
 15 Quiane, Erika             11 Escualos-            3:12.00    3:20.29  
 16 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT    3:21.05  
 17 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                    NT    3:28.92  
 
Event 56  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 2:15.91  20/11/2004 Marco A Carrillo, CAMPE-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               2:20.00    2:15.94    9  
  2 Garza, Luis               12 ESXAL-               2:24.00    2:17.44    7  
  3 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                      NT    2:22.22    6  
  4 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               2:35.00    2:30.69    5  
  5 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               2:30.00    2:32.35    4  
  6 Pereira, Patricio         12 Escualos-            2:40.00    2:34.86    3  
  7 Martin, Daniel            12 ESXAL-               2:40.00    2:36.57    2  
  8 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                2:40.00    2:36.68    1  
  9 Licona, Marco             12 ACUA-                     NT    2:37.31  
 10 Luna, Ricardo             11 MARLI-               2:45.00    2:37.86  
 11 Martinez, Miguel          12 ESXAL-               2:40.00    2:38.01  
 12 Moya, Ricardo             12 CAMPE-               2:33.00    2:38.53  
 13 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                2:45.00    2:40.00  
 14 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-               2:49.94    2:42.67  
 15 Juarez, Erick             12 DELFI-                    NT    2:42.73  
 16 Mego Porras, Percy        11 Adm-                 2:52.74    2:43.57  
 17 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                 2:52.43    2:51.59  
 18 Diaz, Luis A              12 MARLI-               2:46.00    2:54.61  
 19 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT    2:54.96  
 20 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                 3:01.15    2:55.90  
 21 Reyes, Manuel             11 ACUA-                     NT    2:56.03  
 22 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT    3:02.20  
 23 Soto, Abraham             12 DRAGO-                    NT    3:03.96  
 24 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                 3:28.74    3:05.88  
 25 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    3:14.84  
 26 Ferez, Rafael             12 BRITA-               2:58.00    3:16.19  
 27 Malpica, Jorge            12 LEYES-               3:30.00    3:22.78  
 
Event 57  Girls 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:38.42  22/11/2003 Zaira Zamora, CAI-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               2:49.31    2:37.37*   9  
  2 Luna, Diana               14 MARLI-               2:36.00    2:38.08*   7  
  3 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               2:38.00    2:38.50    6  
  4 Espindola, Claudia        13 GALAP-               2:51.45    2:48.81    5  
  5 Martinez, Daniela         14 GALAP-               3:05.13    2:51.08    4  
  6 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               2:51.65    2:52.65    3  
  7 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                3:10.00    3:39.18    2  
 
Event 57  Girls 15-17 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:39.50  20/11/2004 Karen Silva, BRUJO-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               2:44.30    2:47.26    9  
  2 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                 2:50.00    2:47.84    7  
  3 Moreira, Rocio            15 BRITA-               2:52.00    2:57.61    6  
  4 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               3:22.20    3:29.90    5  
 
Event 57  Girls 18 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:33.86      2/2002 Joseline Yepez                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vista, Silvia             22 BRITA-               2:35.00    2:36.13    9  
  2 Gomez, Nathalie           20 LEYES-               2:40.00    2:41.36    7  
  3 Ruiz, Queta               20 BRITA-               2:44.00    2:48.39    6  
 
Event 58  Boys 13-14 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:16.95     11/2002 Osmar Camarero                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Rafael           14 ACUA-                2:25.00    2:30.96    9  
  2 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-               2:50.00    2:41.74    7  
  3 Martin, Andres            13 ESXAL-               2:44.00    2:43.65    6  
  4 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               2:49.27    2:45.40    5  
  5 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               2:55.00    2:45.52    4  
  6 Corro, Fernando           13 MARLI-                    NT    2:55.46    3  
 
Event 58  Boys 15-17 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:11.04  22/11/2003 Osmar Camarero, ACUAR-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Omar            15 CAMPE-               2:12.00    2:11.13    9  
  2 Camarero, Osmar           17 ACUA-                2:15.00    2:14.74    7  
  3 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-               2:15.00    2:15.12    6  
  4 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                2:22.00    2:19.52    5  
  5 Flandes, Alan             15 ESXAL-               2:23.00    2:20.61    4  
  6 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                2:18.00    2:20.84    3  
  7 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-               2:33.00    2:24.04    2  
  8 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               2:28.00    2:24.34    1  
  9 Mora, Sergio              17 GALAP-               2:27.73    2:25.32  
 10 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-               2:40.90    2:37.37  
 11 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    2:42.86  
 12 Martinez, Pablo           17 ACUA-                2:30.00    2:43.21  
 13 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT    2:48.30  
 14 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               2:45.00    2:56.37  
 15 Bas, Jorge                17 LEYES-                    NT    3:08.36  
 
Event 58  Boys 18 & Over 200 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:11.04  22/11/2003 Osmarr1 Camarero, ACUAR-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zappien, Sergio           27 ACUA-                2:35.00    2:32.08    9  
  2 Garcia, Jose              28 ACUA-                2:25.00    2:40.12    7  
 
Event 59  Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 1:12.27     11/1999 Karen Silva                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Arias, Karen               9 DELFI-               1:29.24    1:22.65    9  
  2 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-            1:23.00    1:24.40    7  
  3 Mantilla, Ingrid           9 CAMPE-               1:28.00    1:28.02    6  
  4 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                1:33.09    1:30.97    5  
  5 Villa, Alina               9 CAMPE-               1:28.00    1:31.21    4  
  6 Ferez, Shaury              9 BRITA-               1:20.76    1:31.37    3  
  7 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-            1:31.44    1:32.65    2  
  8 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-               1:28.00    1:33.60    1  
  9 Castilla, Karen           10 BRITA-                    NT    1:41.10  
 10 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-               1:45.99    1:44.83  
 11 Martinez, Gabriela         9 GALAP-               1:51.72    1:44.85  
 12 Vargas, Tania              9 MARLI-               1:30.00    1:46.62  
 12 Perez, Daniela             9 LEYES-               1:51.83    1:46.62  
 14 Palicio, Angelica         10 LEYES-               1:51.61    1:51.51  
 15 Lopez, Zaide              10 AQUA+-                    NT    2:05.28  
 
Event 60  Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 1:09.87     11/2000 Manolo Castillo                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Manuel             10 DELFI-               1:10.83    1:10.25    9  
  2 Flores, Miguel            10 GALAP-               1:17.80    1:16.20    7  
  3 Villicaņa, Jose           10 GALAP-               1:17.80    1:16.78    6  
  4 Sedas, Luis               10 ACUA-                1:17.62    1:17.08    5  
  5 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                 1:19.01    1:18.19    4  
  6 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                1:19.92    1:18.78    3  
  7 Torres, Diego             10 ACUA-                1:21.49    1:19.77    2  
  8 Arias, Alexis             10 Escualos-            1:25.09    1:22.82    1  
  9 Hernandez, Miguel         10 MARLI-               1:21.00    1:22.93  
 10 Vega, Juan Fco             9 GALAP-               1:27.86    1:24.33  
 11 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                1:26.43    1:25.42  
 12 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-               1:21.05    1:25.86  
 13 Calderon, Elias            9 MARLI-               1:20.00    1:26.73  
 14 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                 1:29.56    1:26.83  
 15 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                 1:30.11    1:27.53  
 16 Cruz, Jorge                9 CAMPE-               1:24.61    1:28.41  
 17 Cazares, Alejandro        10 Escualos-            1:25.20    1:28.90  
 18 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT    1:31.04  
 19 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-            1:29.99    1:34.14  
 20 Montes, Jesus              9 BRITA-               1:10.23    1:36.10  
 21 Dominguez, Melvis         10 LEYES-               1:45.22    1:36.79  
 22 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT    1:39.51  
 23 Ocejo, Alejandro          10 LEYES-               1:00.00    1:40.15  
 24 Moreira, Nicanor          10 BRITA-               1:50.03    1:45.05  
 25 Espinoza, Francisco       10 LEYES-               1:47.12    1:51.99  
 26 Jimenez, Carlos           10 Escualos-            1:48.70    1:52.46  
 27 Lagos, Francisco          10 LEYES-               2:04.62    2:00.71  
 28 Gonzalez, Gilberto         9 LEYES-               2:17.46    2:05.79  
 -- Mijangos, Bernardo         9 Escualos-                 NT   X1:36.54  
 
Event 61  Girls 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
         RCE: * 1:26.49     11/1997 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espindola, Daniela        11 GALAP-               1:31.94    1:29.48    9  
  2 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               1:37.13    1:29.82    7  
  3 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               1:36.69    1:33.55    6  
  4 Jimenez, Paloma           12 MARLI-               1:37.00    1:34.02    5  
  5 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                1:30.62    1:34.21    4  
  6 Polanco, Claudia          12 Escualos-            1:40.61    1:39.45    3  
  7 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                1:39.88    1:39.53    2  
  8 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               1:46.99    1:44.54    1  
  9 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-               1:41.00    1:44.55  
 10 Abella, Lorena            11 GALAP-               1:50.32    1:46.71  
 11 Marti, Daniela            11 PIPOS-               1:18.00    1:52.34  
 12 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT    1:52.48  
 13 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT    1:54.30  
 14 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-               1:50.00    1:54.83  
 15 Gomez, Regina             11 LEYES-               1:55.00    1:59.28  
 16 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT    2:03.60  
 17 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                    NT    2:08.59  
 18 Quiane, Erika             11 Escualos-                 NT    2:21.03  
 -- Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                1:32.63         DQ  
 
Event 62  Boys 11-12 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
         RCE: * 1:14.84     11/2002 Ricardo Alvarado                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               1:26.35    1:24.61    9  
  2 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                 1:27.03    1:26.73    7  
  3 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               1:28.00    1:27.71    6  
  4 Niembro, Mauricio         11 Escualos-            1:32.00    1:30.21    5  
  5 Licona, Marco             12 ACUA-                1:31.57    1:31.67    4  
  6 Pereira, Patricio         12 Escualos-            1:33.08    1:33.76    3  
  7 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                 1:34.45    1:34.78    2  
  8 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-               1:50.40    1:34.91    1  
  9 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                1:37.11    1:35.80  
 10 Moya, Ricardo             12 CAMPE-               1:35.00    1:36.14  
 11 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                1:41.30    1:38.94  
 12 Martin, Daniel            12 ESXAL-               1:40.00    1:40.18  
 13 Martinez, Miguel          12 ESXAL-               1:55.00    1:42.91  
 14 Malpica, Jorge            12 LEYES-               1:44.00    1:46.12  
 15 Juarez, Erick             12 DELFI-                    NT    1:47.40  
 16 Reyes, Manuel             11 ACUA-                1:50.20    1:48.04  
 17 Ferez, Rafael             12 BRITA-               1:45.70    1:52.23  
 18 Jimenez, Aldo             11 Escualos-            1:57.00    1:55.32  
 19 Diaz, Luis A              12 MARLI-               1:42.00    1:57.68  
 20 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT    2:03.37  
 21 Ramirez, J Luis           11 GALAP-               2:01.01    2:03.92  
 22 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                 1:58.82    2:07.47  
 23 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    2:15.29  
 -- Santos Solano, Daniel     11 Adm-                 1:44.21         DQ  
 -- Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               1:20.00         DQ  
 -- gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT         DQ  
 
Event 63  Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 29.30  20/11/2004 Diana Luna, MARLI-                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-                 28.94      29.33    9  
  2 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-                 31.00      30.69    7  
  3 Calderon, Carla           13 MARLI-                 30.35      30.78    6  
  4 Martinez, Daniela         14 GALAP-                 31.00      31.14    5  
  5 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-                 32.39      31.93    4  
  6 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                   32.52      32.19    3  
  7 Arenas, Pamela            14 Escualos-              32.06      32.94    2  
  8 Jimenez, Paulina          14 MARLI-                 32.00      33.89    1  
  9 Espindola, Claudia        13 GALAP-                 34.41      34.57  
 10 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-                 35.00      34.73  
 11 Villegas, Nery            14 ACUA-                  36.15      34.78  
 12 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                   35.62      35.30  
 13 Castillo, Mariela         14 AQUA+-                 35.50      35.61  
 14 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                  35.60      36.01  
 15 Adame, Caori              14 LEYES-                 36.32      36.21  
 16 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-                 35.00      36.29  
 17 Perez, Claudia            13 CAMPE-                 35.00      36.40  
 18 Adame, Polett             13 LEYES-                 38.00      38.33  
 19 Garcia, Isabel            13 DELFI-                 41.37      42.52  
 
Event 63  Girls 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 28.34  22/11/2003 Alejandra Aleman, LIB-C-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-                 29.00      29.01    9  
  2 Rosales, Olga             15 LEYES-                 30.00      29.25    7  
  3 Ache, Ayslet              15 LEYES-                 30.00      30.15    6  
  4 Mendoza, Ana Karen        17 MARLI-                 29.00      30.25    5  
  5 Segura, Jessica           16 MARLI-                 30.00      30.60    4  
  6 Murrieta, Tania           15 ESXAL-                 32.00      30.79    3  
  7 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                   31.40      31.38    2  
  8 Lajud, Sandra             15 BRITA-                 31.70      31.51    1  
  9 Vega, Graciela            17 AQUA+-                 31.90      32.26  
 10 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                  35.00      32.43  
 11 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                   32.39      32.46  
 12 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                   31.80      32.51  
 13 Gutierrez, Sara           16 BRITA-                 32.06      33.02  
 14 Mora, Adriana             15 GALAP-                 33.11      33.16  
 15 Moreira, Rocio            15 BRITA-                 34.00      34.09  
 16 Garcia, Monserrat         17 GALAP-                 34.82      34.32  
 17 Velasco, Maria            17 Escualos-              34.00      34.61  
 18 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-                 36.00      34.94  
 19 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                  33.00      35.14  
 20 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                  35.48      36.24  
 21 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT      38.77  
 
Event 63  Girls 18 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 27.96  20/11/2004 Silvia Vista, BRITA-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Alejandra         18 LEYES-                 27.90      28.10    9  
  2 Vista, Silvia             22 BRITA-                 27.90      28.62    7  
  3 Gomez, Nathalie           20 LEYES-                 29.00      29.66    6  
  4 Ruiz, Queta               20 BRITA-                 30.00      31.18    5  
  5 Graham, Ana               32 ACUA-                  30.50      31.19    4  
  6 Gaona, Pamela             20 ACUA-                  31.00      31.53    3  
  7 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                  34.16      34.09    2  
 
Event 64  Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 25.36  20/11/2004 Ricardo Alvarado, SIMAC-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Rafael           14 ACUA-                  26.70      26.87    9  
  2 Carrillo, Marco           13 CAMPE-                 27.00      27.23    7  
  3 Volcan, Victor            14 ACUA-                  27.00      27.64    6  
  4 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-                 27.95      27.92    5  
  5 Silva, Orlando            14 CAMPE-                 28.00      28.11    4  
  6 Vadillo, Fernando         14 Adm-                   28.94      28.48    3  
  7 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-                 28.35      28.80    2  
  8 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-              29.00      29.04    1  
  9 Corro, Fernando           13 MARLI-                 29.64      29.08  
 10 Mendoza, Emir             14 MARLI-                 30.00      29.12  
 10 Santos, Rafael            14 ACUA-                  29.00      29.12  
 12 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-                 28.74      29.38  
 13 Jimenez, Ivan             14 ACUA-                  31.00      30.00  
 14 Andrade, Carlos           14 MARLI-                 29.00      30.08  
 15 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                  30.37      30.22  
 16 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                   30.41      30.65  
 17 Garcia, Oscar             13 CAMPE-                 28.09      30.66  
 18 Lobato, Victor            14 BRITA-                 27.85      30.72  
 19 Sedas, Sergio             14 ACUA-                  31.04      30.80  
 20 Carrion, Sergio           13 CAMPE-                 30.75      30.90  
 21 Aguirre, Fernando         13 GALAP-                 31.62      31.08  
 22 Martin, Andres            13 ESXAL-                 31.00      31.15  
 23 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                   31.83      31.64  
 24 Puppo, Alberto            14 LEYES-                 31.83      31.67  
 25 Zagade, Marco             13 ACUA-                  32.00      31.81  
 25 Nieto, Rodrigo            14 MARLI-                 30.00      31.81  
 27 Campos, Juan              14 ACUA-                  32.12      31.95  
 28 Uscanga, Hans             14 ACUA-                  31.00      31.97  
 29 Corona, Jose R            13 MARLI-                 34.00      33.83  
 30 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                  35.12      33.84  
 31 Rodriguez, Javier         14 AQUA+-                 34.90      34.58  
 32 Martinez, Jorge           13 ACUA-                  36.17      34.96  
 33 Lagos, Pablo              13 LEYES-                 39.32      35.00  
 34 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT      35.58  
 
Event 64  Boys 15-17 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 25.10  22/11/2003 Eduardo Nieto, MARLI-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-                 24.00      24.90*   9  
  2 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                  25.77      25.30    7  
  3 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-                 24.80      25.35    6  
  4 Enriquez, Omar            15 CAMPE-                 25.02      25.40    5  
  5 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-                 25.24      25.65    4  
  6 Iglesias, Rodrigo         17 Escualos-              26.00      25.74    3  
  7 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-                 25.60      25.89    2  
  8 Carrion, Arturo           15 CAMPE-                 25.39      26.46    1  
  9 Vazquez, Abel             15 LEYES-                 27.00      26.47  
 10 Camarero, Osmar           17 ACUA-                  26.44      26.58  
 10 Martinez, Pablo           17 ACUA-                  26.90      26.58  
 12 Flandes, Alan             15 ESXAL-                 26.00      26.75  
 13 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                  27.52      26.83  
 14 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-                 27.00      26.85  
 15 Licona, Eder              15 ACUA-                  28.04      26.97  
 16 Mora, Sergio              17 GALAP-                 27.08      26.99  
 17 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-                 27.00      27.22  
 18 Rodriguez, Carlos         17 MARLI-                 29.00      27.87  
 19 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-                 27.43      27.89  
 20 Moya, Eduardo             16 CAMPE-                 28.00      28.25  
 21 Perez, Francisco          16 CAMPE-                 28.00      28.34  
 22 Vargas, Pedro             15 AQUA+-                 28.90      28.60  
 23 Muņoz, Roberto            16 MARLI-                 28.00      28.76  
 24 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                  29.90      29.11  
 25 Perez, Oscar              16 ACUA-                  30.17      29.15  
 26 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT      29.26  
 27 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                   30.45      29.44  
 28 Sanchez, Adrian           17 BRITA-                 29.00      30.43  
 29 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-                 32.00      30.59  
 30 Lopez, Marcos             15 IXTAC-                 29.84      30.65  
 31 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT      30.85  
 32 Bas, Jorge                17 LEYES-                    NT      31.14  
 33 Lopez, Jorge              17 IXTAC-                 31.00      31.17  
 34 Nieves, Eduardo           15 LEYES-                 32.38      32.49  
 35 Garcia, Juan              15 DELFI-                 33.77      33.40  
 36 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                 32.35      33.59  
 37 Montes, Rigel             17 LEYES-                 35.58      35.08  
 
Event 64  Boys 18 & Over 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 24.70  22/11/2003 Agustin Gomez, CAI-                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gomez, Agustin            22 LEYES-                 24.00      25.07    2  
  2 Nieto, Eduardo            18 LEYES-                 24.00      25.09    9  
  3 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-                  25.82      25.69    7  
  4 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-                 26.02      25.70    6  
  5 Rodriguez, Roberto        24 LEYES-                 25.00      26.03    5  
  6 Naranjo, Christian        24 LEYES-                 25.20      26.52    4  
  7 Zappien, Sergio           27 ACUA-                  26.00      26.53    3  
  8 Lopez, Fernando           38 CAMPE-                 26.00      27.34    1  
  9 Garcia, Jose              28 ACUA-                  27.00      28.34  
 10 Gonzalez, Josue           19 Escualos-              28.00      28.50  
 11 Martinez, Monse           19 Adm-                   30.19      29.48  
 12 Garcia, Sergio            18 MARLI-                 30.00      29.52  
 13 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-                 28.00      29.82  
 14 Reyes, Carlos A           22 DELFI-                 30.80      30.15  
 15 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                 31.20      30.90  
 16 Samano, Luis              20 LEYES-                    NT      31.97  
 17 Viveros, Jorge            19 DELFI-                 31.12      32.40  
 18 Morales, Mario            20 LEYES-                    NT      33.85  
 
Event 65  Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    9-10 RCE: * 36.32      2/2002 Diana Luna                                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mantilla, Ingrid           9 CAMPE-                 47.00      42.05    9  
  2 Arias, Karen               9 DELFI-                 46.28      43.38    7  
  3 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                  47.14      43.39    6  
  4 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-              43.00      43.84    5  
  5 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-                 39.00      45.42    4  
  6 Ferez, Shaury              9 BRITA-                 45.38      46.11    3  
  7 Palicio, Angelica         10 LEYES-                 58.44      54.89    2  
  8 Martinez, Gabriela         9 GALAP-                 58.36      56.85    1  
  9 Vargas, Tania              9 MARLI-                 41.00      57.96  
 10 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-               1:04.45      59.89  
 11 Castilla, Karen           10 BRITA-                    NT    1:03.82  
 12 Gonzalez, Malinalli        9 Escualos-              47.00    1:03.87  
 13 Perez, Daniela             9 LEYES-               1:05.38    1:06.98  
 
Event 65  Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   11-12 RCE: * 31.79  22/11/2003 Diana Luna, MARLI-                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vazquez, Natalia          11 GALAP-                 35.81      34.58    9  
  2 Espindola, Daniela        11 GALAP-                 35.07      34.90    7  
  3 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                  35.86      35.59    6  
  4 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-                 37.09      36.24    5  
  5 Jimenez, Paloma           12 MARLI-                 38.00      37.10    4  
  6 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                  36.00      37.18    3  
  7 Aboytes, Estefania        12 GALAP-                 37.72      37.24    2  
  8 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                  38.00      38.78    1  
  9 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                  39.00      39.20  
 10 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-                 41.00      39.28  
 11 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT      39.31  
 12 Polanco, Claudia          12 Escualos-              39.88      39.34  
 13 Moreira, Alejandra        12 BRITA-                 39.00      40.39  
 14 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-                 46.48      42.62  
 15 Dominguez, Karla          11 GALAP-                 45.83      43.60  
 15 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT      43.60  
 17 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                 43.53      45.00  
 18 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-                 42.00      45.16  
 19 Marti, Daniela            11 PIPOS-                 35.05      45.42  
 20 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-                 45.00      45.46  
 21 Abella, Lorena            11 GALAP-                 50.40      47.11  
 22 Quiane, Erika             11 Escualos-              50.00      49.38  
 23 Gomez, Regina             11 LEYES-                 48.00      49.45  
 24 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT      52.27  
 
Event 66  Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    9-10 RCE: * 34.85      2/2002 Rafa Rosales                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Miguel            10 GALAP-                 38.75      36.69    9  
  2 Lopez, Manuel             10 DELFI-                 37.87      38.99    7  
  3 Torres, Diego             10 ACUA-                  39.64      40.26    6  
  4 Villicaņa, Jose           10 GALAP-                 38.75      40.31    5  
  5 Hernandez, Miguel         10 MARLI-                 38.00      40.87    4  
  6 Vega, Juan Fco             9 GALAP-                 43.44      43.59    3  
  7 Sedas, Luis               10 ACUA-                  43.68      43.61    2  
  8 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                   42.63      44.06    1  
  9 Calderon, Elias            9 MARLI-                 39.00      44.60  
 10 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                   41.68      44.74  
 11 Cruz, Jorge                9 CAMPE-                 42.29      46.07  
 12 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                  46.74      46.45  
 13 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-                 45.19      46.49  
 14 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                  43.63      48.06  
 15 Cazares, Alejandro        10 Escualos-              45.00      48.88  
 16 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                   50.42      48.93  
 17 Arias, Alexis             10 Escualos-              50.72      50.60  
 18 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-              52.74      52.58  
 19 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT      55.35  
 20 Dominguez, Melvis         10 LEYES-               1:05.00      58.52  
 21 Ocejo, Alejandro          10 LEYES-               1:45.00      59.14  
 22 Montes, Jesus              9 BRITA-               1:01.74      59.91  
 23 Jimenez, Carlos           10 Escualos-                 NT    1:03.35  
 24 Espinoza, Francisco       10 LEYES-                 56.78    1:06.18  
 25 Gonzalez, Gilberto         9 LEYES-               1:20.56    1:08.94  
 26 Moreira, Nicanor          10 BRITA-               1:04.00    1:09.66  
 -- Mijangos, Bernardo         9 Escualos-                 NT     X51.92  
 
Event 66  Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   11-12 RCE: * 30.71  22/11/2003 Rafael rosales, ACUAR-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                   32.38      31.25    9  
  2 Garza, Luis               12 ESXAL-                 33.00      31.86    7  
  3 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-                 33.00      32.85    6  
  4 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-                 35.45      33.26    5  
  5 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                  38.00      35.08    4  
  6 Luna, Ricardo             11 MARLI-                 34.00      35.78    3  
  7 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-                 34.00      35.80    2  
  8 Vazquez, Jose             12 CAMPE-                 37.00      35.92    1  
  9 Licona, Marco             12 ACUA-                  37.00      36.16  
 10 Juarez, Erick             12 DELFI-                 38.08      37.17  
 11 Mego Porras, Percy        11 Adm-                   40.51      37.77  
 12 Niembro, Mauricio         11 Escualos-              39.34      37.95  
 13 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-                    NT      38.60  
 14 Pereira, Patricio         12 Escualos-              39.62      38.88  
 15 Mojica, Isaac             12 ACUA-                  43.00      39.27  
 16 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                  39.00      39.65  
 17 Martin, Daniel            12 ESXAL-                 42.00      39.99  
 18 Jimenez, Aldo             11 Escualos-              55.00      40.69  
 19 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                   40.25      40.94  
 20 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                   43.03      41.11  
 21 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                   42.01      41.73  
 22 Moya, Ricardo             12 CAMPE-                 40.00      42.16  
 23 Diaz, Luis A              12 MARLI-                 38.00      42.43  
 24 Soto, Abraham             12 DRAGO-                    NT      42.77  
 25 Reyes, Manuel             11 ACUA-                  50.36      43.46  
 26 Martinez, Miguel          12 ESXAL-                 50.00      43.73  
 27 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT      44.73  
 28 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                   49.51      45.26  
 29 Ferez, Rafael             12 BRITA-                 45.00      45.69  
 30 Ramirez, J Luis           11 GALAP-                 47.52      46.52  
 31 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT      46.79  
 32 Malpica, Jorge            12 LEYES-                 48.00      50.19  
 33 Āparicio, Angel           12 PIPOS-                 31.18      50.63  
 34 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT      58.79  
 
Event 67  Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 1:20.89      2/2002 Alejandra Aleman                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               1:24.86    1:23.93    9  
  2 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                 1:29.13    1:27.79    7  
  3 Calderon, Carla           13 MARLI-               1:28.00    1:29.07    6  
  4 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                 1:33.22    1:32.98    5  
  5 Villegas, Nery            14 ACUA-                1:33.36    1:34.71    4  
  6 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               1:35.00    1:35.02    3  
  7 Martinez, Daniela         14 GALAP-               1:38.03    1:35.70    2  
  8 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-               1:33.00    1:36.62    1  
  9 Jimenez, Paulina          14 MARLI-               1:31.00    1:36.91  
 10 Espindola, Claudia        13 GALAP-               1:44.84    1:39.98  
 11 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               1:40.00    1:45.22  
 12 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                1:45.63    1:45.40  
 13 Garrido, Lucina           13 PIPOS-               1:08.60    1:49.43  
 14 Perez, Claudia            13 CAMPE-               1:44.00    1:54.07  
 15 Adame, Polett             13 LEYES-               1:44.00    1:54.91  
 
Event 67  Girls 15-17 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 1:18.86     11/2002 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                 1:24.79    1:23.61    9  
  2 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               1:28.06    1:29.09    7  
  3 Lajud, Sandra             15 BRITA-               1:31.78    1:32.00    6  
  4 Vega, Graciela            17 AQUA+-               1:30.10    1:32.02    5  
  5 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                 1:35.16    1:34.77    4  
  6 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                 1:35.49    1:35.16    3  
  7 Mora, Adriana             15 GALAP-               1:36.22    1:36.92    2  
  8 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               1:40.20    1:38.06    1  
  9 Murrieta, Tania           15 ESXAL-               1:31.00    1:38.40  
 10 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                1:38.00    1:39.06  
 11 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                     NT    1:40.19  
 12 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-               1:55.00    1:43.64  
 13 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                1:50.38    1:52.70  
 14 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT    2:00.51  
 
Event 67  Girls 18 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 1:17.93  20/11/2004 Queta Ruiz, BRITA-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Alejandra         18 LEYES-               1:17.00    1:17.50*   9  
  2 Ruiz, Queta               20 BRITA-               1:18.07    1:18.01    7  
  3 Gaona, Pamela             20 ACUA-                1:32.38    1:31.06    6  
  4 Vista, Silvia             22 BRITA-               1:33.00    1:32.51    5  
  5 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                1:45.41    1:44.92    4  
 
Event 68  Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 1:08.65  20/11/2004 Ricardo Alvarado, SIMAC-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               1:20.23    1:19.08    9  
  2 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-               1:18.00    1:20.86    7  
  3 Carrillo, Marco           13 CAMPE-               1:20.00    1:21.28    6  
  4 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-               1:21.32    1:21.83    5  
  5 Mendoza, Emir             14 MARLI-               1:24.00    1:24.25    4  
  6 Andrade, Carlos           14 MARLI-               1:32.00    1:24.98    3  
  7 Lobato, Victor            14 BRITA-               1:22.32    1:25.86    2  
  8 Nieto, Rodrigo            14 MARLI-               1:29.00    1:26.81    1  
  9 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-            1:25.00    1:26.85  
 10 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               1:27.00    1:27.07  
 11 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                1:26.78    1:27.46  
 12 Santos, Rafael            14 ACUA-                1:31.83    1:29.12  
 13 Campos, Juan              14 ACUA-                1:32.79    1:30.06  
 14 Volcan, Victor            14 ACUA-                1:25.00    1:30.23  
 15 Uscanga, Hans             14 ACUA-                1:30.00    1:31.32  
 16 Zagade, Marco             13 ACUA-                1:29.00    1:31.34  
 17 Sedas, Sergio             14 ACUA-                1:30.08    1:31.46  
 18 Garcia, Oscar             13 CAMPE-               1:30.00    1:32.03  
 19 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                 1:31.43    1:33.11  
 20 Jimenez, Ivan             14 ACUA-                1:37.00    1:33.23  
 21 Vadillo, Fernando         14 Adm-                 1:33.41    1:37.86  
 22 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                 1:34.25    1:38.21  
 23 Puppo, Alberto            14 LEYES-               1:42.70    1:38.90  
 24 Martin, Andres            13 ESXAL-               1:38.00    1:39.41  
 25 Corona, Jose R            13 MARLI-               1:37.00    1:40.22  
 26 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                1:43.09    1:42.00  
 27 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT    1:46.19  
 28 Martinez, Jorge           13 ACUA-                     NT    1:55.01  
 -- Rodriguez, Javier         14 AQUA+-               1:53.00         DQ  
 
Event 68  Boys 15-17 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 1:09.87  20/11/2004 Osmar Camarero, ACUA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-               1:06.00    1:06.28*   9  
  2 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-               1:07.00    1:07.19*   7  
  3 Camarero, Osmar           17 ACUA-                1:11.00    1:11.21    6  
  4 Carrion, Arturo           15 CAMPE-               1:10.00    1:11.59    5  
  5 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                1:13.37    1:11.92    4  
  6 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-               1:12.41    1:13.85    3  
  7 Licona, Eder              15 ACUA-                1:15.96    1:15.42    2  
  8 Mora, Sergio              17 GALAP-               1:19.43    1:19.74    1  
  9 Flandes, Alan             15 ESXAL-               1:22.00    1:20.06  
 10 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               1:24.00    1:21.09  
 11 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                1:24.07    1:22.40  
 12 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-               1:21.29    1:22.62  
 13 Rodriguez, Carlos         17 MARLI-               1:25.00    1:22.73  
 14 Segura, Jaime             17 LEYES-                    NT    1:26.06  
 15 Moya, Eduardo             16 CAMPE-               1:22.00    1:27.04  
 16 Muņoz, Roberto            16 MARLI-               1:24.00    1:27.27  
 17 Martinez, Pablo           17 ACUA-                1:25.64    1:27.45  
 18 Lopez, Marcos             15 IXTAC-               1:30.81    1:27.59  
 19 Perez, Oscar              16 ACUA-                1:25.63    1:27.70  
 20 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                 1:32.09    1:29.92  
 21 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-               1:35.00    1:30.84  
 22 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    1:30.96  
 23 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               1:36.00    1:32.10  
 24 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                1:30.00    1:32.99  
 25 Bas, Jorge                17 LEYES-               1:32.24    1:33.48  
 26 Vargas, Pedro             15 AQUA+-               1:32.60    1:33.74  
 27 Lopez, Jorge              17 IXTAC-               1:39.01    1:34.10  
 28 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                    NT    1:35.80  
 29 Montes, Rigel             17 LEYES-                    NT    1:38.50  
 -- Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                1:19.44         DQ  
 -- Perez, Francisco          16 CAMPE-               1:28.00         DQ  
 -- Rodriguez, Daniel         16 LEYES-               1:11.00         DQ  
 
Event 68  Boys 18 & Over 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 1:09.82     11/2000 Eduardo Molina                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nieto, Eduardo            18 LEYES-               1:11.00    1:10.49    9  
  2 Gomez, Agustin            22 LEYES-               1:15.00    1:15.23    7  
  3 Martinez, Monse           19 Adm-                 1:23.86    1:21.45    6  
  4 Gonzalez, Josue           19 Escualos-            1:24.95    1:24.97    5  
  5 Garcia, Sergio            18 MARLI-               1:25.00    1:26.78    4  
  6 Morales, Mario            20 LEYES-                    NT    1:37.88    3  
 
Event 69  Girls 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
         RCE: * 2:42.97  20/11/2004 Sarasuadi Hernandez, ESCUA-                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Espindola, Daniela        11 GALAP-               2:55.30    2:45.68    9  
  2 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               2:56.36    2:49.38    7  
  3 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               3:07.70    2:56.46    6  
  4 Jimenez, Paloma           12 MARLI-               3:25.00    3:02.39    5  
  5 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               2:41.93    3:04.80    4  
  6 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                2:56.00    3:04.86    3  
  7 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               3:16.70    3:07.72    2  
  8 Dominguez, Karla          11 GALAP-               3:29.10    3:14.85    1  
  9 Moreira, Alejandra        12 BRITA-               3:30.85    3:28.03  
 
Event 70  Boys 11-12 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
         RCE: * 2:30.26     11/1997 Luis Galvan                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garza, Luis               12 ESXAL-               2:37.00    2:34.09    9  
  2 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               2:41.93    2:34.72    7  
  3 Mego Porras, Percy        11 Adm-                 3:17.04    2:49.83    6  
  4 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               2:50.00    2:53.04    5  
  5 Luna, Ricardo             11 MARLI-               3:23.00    3:03.65    4  
  6 Ramirez, J Luis           11 GALAP-                    NT    3:19.89    3  
 
Event 72  Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 2:20.10     11/1999 Neptuno                                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Escualos de Coatzacoalcos  'A'                    NT    2:45.26   18  
     1) Cazares, Alejandro 10           2) Sanchez, Leonardo 10           
     3) Jimenez, Carlos 10              4) Arias, Alexis 10               
  2 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                         NT    3:09.80   14  
     1) Dominguez, Melvis 10            2) Ocejo, Alejandro 10            
     3) Espinoza, Francisco 10          4) Lagos, Francisco 10            
 
Event 73  Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 2:09.97  22/11/2003 Club Marlines Imss                         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatica Galapagos  'A'                                NT    2:16.15   18  
     1) Aboytes, Estefania 12           2) Vazquez, Natalia 11            
     3) Espindola, Daniela 11           4) Bohorquez, Isabela 11          
 
Event 74  Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 2:06.39     11/2002 Acuario                                    
                         Sainz, Rosales, Castro, Licona                    
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiburones Azules Del A.D.M.  'A'                  2:10.87    2:14.59   18  
     1) Gonzalez Dominguez, Alejandro 1 2) Santos Solano, Daniel 11       
     3) Rodriguez Robles, Christian 12  4) Mego Porras, Percy 11          
 -- Club Escualos Xalapa  'A'                              NT         DQ  
     1) Martinez, Miguel 12             2) Martin, Daniel 12              
     3) Mendez, Carlos 11               4) Rodriguez, Gerardo 12          
 
Event 76  Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 1:49.92  20/11/2004 CLUB CAMPESTRE                             
                         A CARRION, O SILVA, E MOYA, O ENRIQUEZ            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Acuario  'A'                                 1:55.00    1:52.22   18  
     1) Volcan, Victor 14               2) Santos, Rafael 14              
     3) Jimenez, Ivan 14                4) Rosales, Rafael 14             
  2 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    1:56.44   14  
     1) Silva, Orlando 14               2) Cruz, Emmanuel 13              
     3) Garcia, Oscar 13                4) Carrillo, Marco 13             
  3 Marlines DE Cordoba  'A'                          2:09.00    1:57.37   12  
     1) Corro, Fernando 13              2) Mendoza, Emir 14               
     3) Andrade, Carlos 14              4) Sanchez, Jose Luis 14          
 
Event 77  Girls 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 2:03.61     11/2000 Britania                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Acuario  'A'                                 2:12.00    2:13.30   18  
     1) Armenta, Michelle 17            2) Cervantes, Silvia 16           
     3) Vargas, Guadalupe 17            4) Castaņeda, Ana 16              
 
Event 78  Boys 15-17 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
         RCE: * 1:46.05  22/11/2003 Club Marlines Imss                         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Acuario  'A'                                 1:44.00    1:44.30*  18  
     1) Martinez, Pablo 17              2) Camarero, Osmar 17             
     3) Licona, Eder 15                 4) Orihuela, Eduardo 16           
  2 Club Campestre San Andres  'A'                    1:46.00    1:44.49*  14  
     1) Enriquez, Edgar 17              2) Gonzales, Roberto 16           
     3) Carrion, Arturo 15              4) Enriquez, Omar 15              
  3 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                         NT    1:52.83   12  
     1) Vazquez, Abel 15                2) Segura, Jaime 17               
     3) Bas, Jorge 17                   4) Castillo, Julio 17             
 
Event 79  Girls 12 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    1:58.00    1:55.87   18  
     1) Gomez, Nathalie 20              2) Gonzalez, M Fernanda 17        
     3) Rosales, Olga 15                4) Aleman, Alejandra 18           
  2 Marlines DE Cordoba  'A'                          1:59.00    1:59.58   14  
     1) Calderon, Carla 13              2) Mendoza, Ana Karen 17          
     3) Segura, Jessica 16              4) Luna, Diana 14                 
  3 Club Britania Xalapa  'A'                         2:06.00    2:02.13   12  
     1) Vista, Silvia 22                2) Gutierrez, Sara 16             
     3) Ruiz, Queta 20                  4) Lajud, Sandra 15               
  4 Tiburones Azules Del A.D.M.  'A'                  2:07.24    2:07.61   10  
     1) Moreno Gomez, Miriam 16         2) Hernandez Sanchez, Diana 15    
     3) Morales Gutierrez, Nydia 13     4) Sanchez Casanova, Fatima 15    
  5 Club Acuario  'A'                                 2:14.00    2:10.08    8  
     1) Graham, Ana 32                  2) Camarero, Ismerai 19           
     3) Villegas, Nery 14               4) Gaona, Pamela 20               
  6 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    2:10.68    6  
     1) Murrieta, MA Fernanda 12        2) Murrieta, Tania 15             
     3) Sanchez, Eddaly 16              4) Hernandez, Sarasuadi 13        
  7 Acuatica Galapagos  'A'                                NT    2:13.67    4  
     1) Mora, Adriana 15                2) Bohorquez, Jiuliana 13         
     3) Martinez, Daniela 14            4) Espindola, Claudia 13          
 -- Club Britania Xalapa  'B'                         2:28.00         DQ  
     1) Moreira, Alejandra 12           2) DE LA Garza, Mariana 14        
     3) Moreira, Rocio 15               4) Echeverria, Ana Paula 14       
 
Event 80  Boys 12 & Over 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    1:42.00    1:40.04   18  
     1) Gomez, Agustin 22               2) Nieto, Eduardo 18              
     3) Alvarado, Ricardo 15            4) Rodriguez, Daniel 16           
  2 Club Acuario  'A'                                 1:46.00    1:49.42   14  
     1) Nofrietta, Samuel 19            2) Vazquez, Jorge 43              
     3) Garcia, Jose 28                 4) Zappien, Sergio 27             
  3 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    1:53.60   12  
     1) Martin, Andres 13               2) Malagamba, Sebastian 15        
     3) Garza, Luis 12                  4) Flandes, Alan 15               
  4 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    1:53.82   10  
     1) Garcia, Alfonso 12              2) Angulo, Leonardo 17            
     3) Moya, Eduardo 16                4) Lopez, Fernando 38             
  5 Marlines DE Cordoba  'A'                          2:02.00    1:54.77    8  
     1) Garcia, Sergio 18               2) Vazquez, Nazaeth 18            
     3) Muņoz, Roberto 16               4) Rodriguez, Carlos 17           
  7 Club Britania Xalapa  'A'                         2:23.00    2:03.18    4  
     1) DE LA Garza, Luis 17            2) Lobato, Victor 14              
     3) Ferez, Rafael 12                4) Sanchez, Adrian 17             
 
Event 81  Girls 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
         RCE: * 1:22.78  21/11/2004 Daniela Espindola, GALAP-                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                1:38.00    1:39.12    9  
  2 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-            1:32.00    1:39.62    7  
  3 Arias, Karen               9 DELFI-                    NT    1:42.05    6  
  4 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-               1:55.00    1:46.53    5  
  5 Ferez, Shaury              9 BRITA-               1:48.67    1:48.06    4  
  6 Vargas, Tania              9 MARLI-               1:56.00    2:09.46    3  
  7 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-                    NT    2:18.24    2  
 
Event 82  Boys 9-10 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
         RCE: * 1:22.51  21/11/2004 Ricardo Luna, MARLI-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flores, Miguel            10 GALAP-               1:24.91    1:24.02    9  
  2 Villicaņa, Jose           10 GALAP-               1:24.91    1:26.63    7  
  3 Lopez, Manuel             10 DELFI-               1:31.54    1:27.21    6  
  4 Hernandez, Miguel         10 MARLI-               1:38.00    1:34.39    5  
  5 Vega, Juan Fco             9 GALAP-               1:41.94    1:34.79    4  
  6 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                 1:50.56    1:38.03    3  
  7 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                      NT    1:39.13    2  
  8 Calderon, Elias            9 MARLI-               1:36.00    1:39.22    1  
  9 Cruz, Jorge                9 CAMPE-               1:50.00    1:44.30  
 10 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                      NT    1:53.51  
 11 Cazares, Alejandro        10 Escualos-            1:40.00    1:54.67  
 12 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-            1:52.00    1:55.25  
 13 Arias, Alexis             10 Escualos-            1:50.00    1:55.43  
 14 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-               1:55.00    1:55.91  
 15 Moreira, Nicanor          10 BRITA-                    NT    2:37.47  
 
Event 83  Girls 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 5:00.65  23/11/2003 Karen Silva, BRUJO-                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               5:04.00    5:01.41    9  
  2 Calderon, Carla           13 MARLI-               5:34.00    5:09.71    7  
  3 Espindola, Claudia        13 GALAP-               5:45.37    5:28.13    6  
  4 Martinez, Daniela         14 GALAP-               6:12.66    5:35.64    5  
  5 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               5:50.00    5:51.79    4  
  6 Castillo, Mariela         14 AQUA+-               6:00.00    5:59.43    3  
  7 Villegas, Nery            14 ACUA-                     NT    6:11.01    2  
  8 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-               6:30.00    6:35.85    1  
  9 Adame, Polett             13 LEYES-                    NT    7:09.18  
 10 Garcia, Isabel            13 DELFI-               7:49.33    7:12.82  
 
Event 83  Girls 15-17 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 4:50.29  21/11/2004 Michelle Armeta, ACUA-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zamora, Zaira             15 LEYES-               5:15.00    4:53.01    9  
  2 Armenta, Michelle         17 ACUA-                4:45.00    4:53.96    7  
  3 Lajud, Sandra             15 BRITA-               5:05.70    5:15.72    6  
  4 Mora, Adriana             15 GALAP-               5:36.89    5:19.02    5  
  5 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               5:10.00    5:36.62    4  
  6 Moreira, Rocio            15 BRITA-               5:55.00    5:40.02    3  
  7 Murrieta, Tania           15 ESXAL-               5:50.00    5:44.81    2  
  8 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                     NT    5:58.82    1  
  9 Vega, Graciela            17 AQUA+-               5:40.00    6:08.63  
 10 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT    6:33.89  
 11 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-               6:00.00    6:41.60  
 
Event 83  Girls 18 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 4:43.91  23/11/2003 Joseline Yepez, AQUAL-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vista, Silvia             22 BRITA-               4:55.00    4:51.14    9  
  2 Gomez, Nathalie           20 LEYES-               5:00.00    4:54.29    7  
  3 Gaona, Pamela             20 ACUA-                5:00.00    5:02.64    6  
  4 Ruiz, Queta               20 BRITA-               4:56.75    5:11.56    5  
 
Event 84  Boys 13-14 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   13-14 RCE: * 4:17.63  21/11/2004 Omar Enriquez, CAMPE-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carrillo, Marco           13 CAMPE-               4:45.00    4:33.52    9  
  2 Silva, Orlando            14 CAMPE-               4:40.00    4:33.69    7  
  3 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-               4:53.00    4:48.73    6  
  4 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-               5:04.00    4:52.43    5  
  5 Martin, Andres            13 ESXAL-               5:00.00    4:55.91    4  
  6 Corro, Fernando           13 MARLI-               5:25.72    5:06.05    3  
  7 Lobato, Victor            14 BRITA-               4:30.23    5:12.52    2  
  8 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                 5:39.06    5:29.98    1  
  9 Zagade, Marco             13 ACUA-                5:54.00    5:31.29  
 10 Santos, Rafael            14 ACUA-                5:53.00    5:32.17  
 11 Uscanga, Hans             14 ACUA-                     NT    5:44.10  
 12 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                6:00.00    5:50.16  
 13 Sedas, Sergio             14 ACUA-                     NT    5:58.80  
 
Event 84  Boys 15-17 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
   15-17 RCE: * 4:22.76  21/11/2004 Osmar Camarero, ACUA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Omar            15 CAMPE-               4:17.00    4:07.69*   9  
  2 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-               4:22.00    4:19.39*   7  
  3 Flandes, Alan             15 ESXAL-               4:20.00    4:24.66    6  
  4 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               4:24.00    4:26.09    5  
  5 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-               4:35.00    4:30.98    4  
  6 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                4:28.00    4:34.76    3  
  7 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-               4:22.00    4:36.91    2  
  8 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                4:42.00    4:49.44    1  
  9 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-               5:18.00    4:55.42  
 10 Moya, Eduardo             16 CAMPE-               4:55.00    4:58.92  
 11 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               5:05.00    5:08.61  
 12 Martinez, Pablo           17 ACUA-                4:50.00    5:10.12  
 13 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                5:10.00    5:21.05  
 14 Perez, Oscar              16 ACUA-                     NT    5:23.81  
 15 Garcia, Juan              15 DELFI-               5:53.26    5:47.32  
 
Event 84  Boys 18 & Over 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    18&O RCE: * 4:20.93  23/11/2003 Felipe Galvan, BRITA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-               4:11.70    4:05.78*   9  
  2 Zappien, Sergio           27 ACUA-                5:10.00    4:55.21    7  
  3 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                     NT    5:01.98    6  
  4 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-               5:20.00    5:07.81    5  
  5 Reyes, Carlos A           22 DELFI-               5:29.49    5:09.78    4  
 
Event 85  Girls 11-12 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 5:06.20  21/11/2004 Sarasuadi Hernandez, ESCUA-                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               5:48.78    5:27.48    9  
  2 Espindola, Daniela        11 GALAP-               5:50.15    5:31.28    7  
  3 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                6:25.00    5:33.30    6  
  4 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                5:54.00    5:35.28    5  
  5 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                6:25.00    5:37.17    4  
  6 Moreira, Alejandra        12 BRITA-                    NT    5:40.23    3  
  7 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                     NT    5:41.64    2  
  8 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               6:02.96    5:42.85    1  
  9 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-               6:10.00    5:49.34  
 10 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               6:09.18    5:50.29  
 11 Dominguez, Karla          11 GALAP-               6:22.85    6:06.59  
 12 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               6:54.47    6:17.36  
 13 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                    NT    6:17.46  
 14 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-               6:45.00    6:22.29  
 15 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-               5:42.00    6:24.04  
 16 Gomez, Regina             11 LEYES-                    NT    6:47.92  
 
Event 86  Boys 11-12 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 4:48.93     11/2002 Ricardo Alvarado                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               5:04.00    4:43.25*   9  
  2 Garza, Luis               12 ESXAL-               5:00.00    4:43.70*   7  
  3 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                 5:20.19    4:57.77    6  
  4 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               5:32.69    5:14.69    5  
  5 Vazquez, Jose             12 CAMPE-               5:20.00    5:22.38    4  
  6 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               5:24.00    5:22.91    3  
  7 Luna, Ricardo             11 MARLI-               5:23.14    5:23.86    2  
  8 Martin, Daniel            12 ESXAL-               6:00.00    5:26.17    1  
  9 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                6:20.00    5:27.57  
 10 Moya, Ricardo             12 CAMPE-               6:05.00    5:32.33  
 11 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                6:30.00    5:33.94  
 12 Martinez, Miguel          12 ESXAL-               5:55.00    5:37.82  
 13 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-               5:53.03    5:38.32  
 14 Licona, Marco             12 ACUA-                     NT    5:40.91  
 15 Mego Porras, Percy        11 Adm-                 6:26.53    5:44.74  
 16 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT    6:05.79  
 17 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                      NT    6:08.51  
 18 Ramirez, J Luis           11 GALAP-                    NT    6:17.47  
 19 Mendez, Carlos            11 ESXAL-                    NT    6:18.75  
 20 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT    6:27.50  
 21 Reyes, Manuel             11 ACUA-                     NT    6:31.37  
 22 Soto, Abraham             12 DRAGO-                    NT    6:34.17  
 23 Ferez, Rafael             12 BRITA-                    NT    7:07.13  
 24 Malpica, Jorge            12 LEYES-                    NT    7:07.93  
 
Event 87  Girls 9-10 200 SC Meter IM
===============================================================================
         RCE: * 2:55.84  21/11/2004 Daniela Espindola, GALAP-                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, Fernanda       10 Escualos-            3:24.00    3:25.14    9  
  2 Arias, Karen               9 DELFI-               3:40.09    3:27.03    7  
  3 Avila Chavez, Aracely      9 Nept-                3:37.02    3:32.42    6  
  4 Ferez, Shaury              9 BRITA-               3:20.00    3:32.71    5  
  5 Sanchez, Joselyne          9 MARLI-               3:26.00    3:44.29    4  
  6 Martinez, Gabriela         9 GALAP-               4:05.00    3:58.12    3  
  7 Palicio, Angelica         10 LEYES-               4:31.27    4:10.54    2  
  8 Ruiz, Iyanu                9 DELFI-               4:37.59    4:15.81    1  
  9 Vargas, Tania              9 MARLI-               3:33.00    4:21.32  
 10 Perez, Daniela             9 LEYES-               4:44.83    4:23.14  
 
Event 88  Boys 9-10 200 SC Meter IM
===============================================================================
         RCE: * 2:46.11     11/2000 Manolo Castillo                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lopez, Manuel             10 DELFI-               2:55.52    2:56.49    9  
  2 Flores, Miguel            10 GALAP-               3:09.00    3:02.27    7  
  3 Villicaņa, Jose           10 GALAP-               3:09.00    3:11.39    6  
  4 Sedas, Luis               10 ACUA-                3:18.54    3:12.31    5  
  5 Fonseca Martinez, Miguel  10 Adm-                 3:16.12    3:15.27    4  
  6 Cogco, Gilberto           10 ACUA-                     NT    3:17.41    3  
  7 Torres, Diego             10 ACUA-                3:21.85    3:17.68    2  
  8 Vega, Juan Fco             9 GALAP-               3:31.97    3:18.90    1  
  9 Hernandez, Miguel         10 MARLI-               3:19.00    3:29.03  
 10 Sanchez, Leonardo         10 Escualos-            3:35.16    3:32.54  
 11 Calderon, Elias            9 MARLI-               3:22.00    3:33.32  
 12 Flores Calderon, Alex      9 Nept-                3:42.70    3:34.26  
 13 Arias, Alexis             10 Escualos-            3:47.02    3:35.82  
 14 Cevallos Salinas, Alfons  10 Adm-                 3:46.80    3:36.81  
 15 Cruz, Jorge                9 CAMPE-               3:32.64    3:36.94  
 16 Garcia, Juan Pablo        10 CAMPE-               3:32.09    3:38.31  
 17 Aguirre Jimenez, Paulo    10 Adm-                 3:36.65    3:42.45  
 18 Cazares, Alejandro        10 Escualos-            3:31.00    3:42.79  
 19 Maya, Sebastian           10 ESXAL-                    NT    4:07.29  
 20 Ocejo, Alejandro          10 LEYES-               4:45.22    4:16.50  
 21 Dominguez, Melvis         10 LEYES-               4:23.63    4:17.38  
 22 Espinoza, Francisco       10 LEYES-               4:12.10    4:17.94  
 23 Cortes, Alejandro         10 ESXAL-                    NT    4:32.28  
 24 Moreira, Nicanor          10 BRITA-               4:20.30    4:54.67  
 25 Gonzalez, Gilberto         9 LEYES-                    NT    5:02.63  
 26 Lagos, Francisco          10 LEYES-                    NT    5:17.93  
 
Event 89  Girls 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:40.38     11/1999 Rosa Mtez.                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               2:42.44    2:37.75*   9  
  2 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               2:44.00    2:42.16    7  
  3 Jimenez, Paulina          14 MARLI-               2:54.00    2:48.33    6  
  4 Espindola, Claudia        13 GALAP-               2:57.92    2:54.00    5  
 
Event 89  Girls 15-17 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:32.68     11/2000 Ma. Fernanda Huesca                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Olga             15 LEYES-               2:41.00    2:36.93    9  
  2 Lajud, Sandra             15 BRITA-               2:44.78    2:50.48    7  
  3 Segura, Jessica           16 MARLI-               2:30.00    2:51.20    6  
  4 Murrieta, Tania           15 ESXAL-               3:10.00    2:52.52    5  
  5 Mora, Adriana             15 GALAP-               3:00.01    2:52.62    4  
  6 Ache, Ayslet              15 LEYES-               2:52.00    2:53.19    3  
  7 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               2:58.50    2:54.58    2  
  8 Moreira, Rocio            15 BRITA-               2:59.00    3:02.12    1  
  9 Vargas, Guadalupe         17 ACUA-                     NT    3:04.64  
 10 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                     NT    3:06.35  
 
Event 89  Girls 18 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:24.03  23/11/2003 Adriana Robles, ANV-P-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vista, Silvia             22 BRITA-               2:29.68    2:30.34    9  
  2 Ruiz, Queta               20 BRITA-               2:44.00    2:44.87    7  
 
Event 90  Boys 13-14 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 2:20.99  23/11/2003 Alan Flandes, AQUAL-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Rafael           14 ACUA-                2:23.00    2:24.88    9  
  2 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               2:40.12    2:32.42    7  
  3 Silva, Orlando            14 CAMPE-               2:40.00    2:35.54    6  
  4 Martin, Andres            13 ESXAL-               2:34.00    2:37.64    5  
  5 Volcan, Victor            14 ACUA-                2:50.00    2:45.92    4  
  6 Corro, Fernando           13 MARLI-               2:57.37    2:47.22    3  
  7 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                2:55.00    2:50.54    2  
  8 Zagade, Marco             13 ACUA-                3:29.00    2:57.61    1  
  9 Sedas, Sergio             14 ACUA-                     NT    3:00.60  
 10 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                3:10.00    3:04.61  
 11 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT    3:13.50  
 
Event 90  Boys 15-17 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 2:18.44  21/11/2004 Eduardo Orihuela, ACUA-                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Flandes, Alan             15 ESXAL-               2:11.00    2:11.25*   9  
  2 Carrion, Arturo           15 CAMPE-               2:20.00    2:17.08*   7  
  3 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                2:15.00    2:17.78*   6  
  4 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-               2:25.00    2:18.26*   5  
  5 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                2:23.00    2:20.33    4  
  6 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-               2:21.90    2:22.68    3  
  7 Licona, Eder              15 ACUA-                2:28.00    2:26.03    2  
  8 Mora, Sergio              17 GALAP-               2:29.01    2:29.66    1  
  9 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               2:30.00    2:30.47  
 10 Vargas, Pedro             15 AQUA+-               2:45.00    2:43.13  
 11 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    2:52.60  
 12 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-               2:59.00    2:53.85  
 13 Lopez, Marcos             15 IXTAC-                    NT    3:03.51  
 -- Garcia, Juan              15 DELFI-                    NT         DQ  
 
Event 90  Boys 18 & Over 200 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 2:16.11  23/11/2003 Felipe Galvan, BRITA-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-               2:12.67    2:14.44*   9  
  2 Garcia, Jose              28 ACUA-                2:33.00    2:39.68    7  
 
Event 91  Girls 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
         RCE: * 2:54.90     11/1997 Queta Ruiz                                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vazquez, Natalia          11 GALAP-               3:24.65    3:06.46    9  
  2 Espindola, Daniela        11 GALAP-               3:19.38    3:17.28    7  
  3 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-               3:19.41    3:17.37    6  
  4 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                     NT    3:19.51    5  
  5 Jimenez, Paloma           12 MARLI-               3:34.00    3:25.79    4  
  6 Polanco, Claudia          12 Escualos-            3:30.00    3:30.50    3  
  7 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                3:25.00    3:30.85    2  
  8 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                3:30.00    3:34.73    1  
  9 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-               3:50.20    3:41.89  
 10 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-               3:38.00    3:44.62  
 11 Abella, Lorena            11 GALAP-               3:49.09    3:45.09  
 12 Aboytes, Estefania        12 GALAP-               3:55.04    3:54.34  
 13 Viquez, Keila             11 DRAGO-                    NT    3:55.42  
 14 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-               3:40.00    3:57.90  
 15 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT    4:24.97  
 16 Moreira, Alejandra        12 BRITA-                    NT    4:25.55  
 
Event 92  Boys 11-12 200 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
         RCE: * 2:43.37     11/2002 Ricardo Alvarado                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-               3:09.52    3:03.89    9  
  2 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                      NT    3:08.24    7  
  3 Garza, Luis               12 ESXAL-               3:25.00    3:08.63    6  
  4 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-               3:10.00    3:10.17    5  
  5 Niembro, Mauricio         11 Escualos-            3:14.00    3:11.21    4  
  6 Licona, Marco             12 ACUA-                     NT    3:17.06    3  
  7 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-                    NT    3:22.02    2  
  8 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                      NT    3:22.22    1  
  9 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                3:20.00    3:24.64  
 10 Martin, Daniel            12 ESXAL-               3:25.00    3:26.76  
 11 Pereira, Patricio         12 Escualos-            3:14.00    3:27.53  
 12 Moya, Ricardo             12 CAMPE-               3:39.00    3:28.38  
 13 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                3:30.00    3:35.93  
 14 Malpica, Jorge            12 LEYES-               4:20.00    3:52.01  
 15 Diaz, Luis A              12 MARLI-               3:35.00    4:13.25  
 16 Ferez, Rafael             12 BRITA-               3:50.00    4:39.78  
 -- Garcia, Alfonso           12 CAMPE-               2:59.00         DQ  
 
Event 93  Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   13-14 RCE: * 1:08.37     11/2002 Fernanda Glez.                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-               1:06.45    1:07.19*   9  
  2 Hernandez, Sarasuadi      13 ESXAL-               1:12.00    1:12.18    7  
  3 Martinez, Daniela         14 GALAP-               1:17.12    1:15.07    6  
  4 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-               1:16.34    1:15.78    5  
  5 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-               1:17.00    1:18.35    4  
  6 Espindola, Claudia        13 GALAP-               1:17.40    1:18.41    3  
  7 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                 1:19.05    1:20.06    2  
  8 Jimenez, Paulina          14 MARLI-               1:22.00    1:22.17    1  
  9 Villegas, Nery            14 ACUA-                1:29.21    1:29.08  
 10 Calderon, Carla           13 MARLI-               1:29.00    1:31.22  
 11 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                1:33.09    1:37.21  
 
Event 93  Girls 15-17 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   15-17 RCE: * 1:08.01  21/11/2004 Ma. Fda. Gonzalez, ADM                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, M Fernanda      17 LEYES-               1:07.00    1:08.57    9  
  2 Zamora, Zaira             15 LEYES-               1:10.00    1:09.96    7  
  3 Rosales, Olga             15 LEYES-               1:16.00    1:12.21    6  
  4 Armenta, Michelle         17 ACUA-                1:18.83    1:14.82    5  
  5 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                 1:16.86    1:14.85    4  
  6 Gutierrez, Sara           16 BRITA-               1:15.00    1:15.76    3  
  7 Segura, Jessica           16 MARLI-               1:19.00    1:15.81    2  
  8 Moreira, Rocio            15 BRITA-               1:18.90    1:18.50    1  
  9 Mendoza, Ana Karen        17 MARLI-               1:20.00    1:19.59  
 10 Ache, Ayslet              15 LEYES-               1:18.00    1:20.40  
 11 Vega, Graciela            17 AQUA+-               1:21.00    1:22.59  
 11 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                 1:23.70    1:22.59  
 13 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                 1:23.16    1:23.91  
 14 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                     NT    1:30.17  
 15 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                1:22.00    1:30.97  
 16 Garcia, Monserrat         17 GALAP-               1:36.49    1:31.24  
 17 Sanchez, Eddaly           16 ESXAL-               1:40.00    1:46.02  
 
Event 93  Girls 18 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    18&O RCE: * 1:07.50  21/11/2004 Silvia Vista, BRITA-                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Vista, Silvia             22 BRITA-               1:08.90    1:09.57    9  
  2 Aleman, Alejandra         18 LEYES-               1:11.00    1:09.64    7  
  3 Gomez, Nathalie           20 LEYES-               1:11.00    1:13.33    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                1:18.13    1:15.21    5  
  5 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                1:26.08    1:22.87    4  
 
Event 94  Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   13-14 RCE: * 1:02.33  21/11/2004 Omar Enriquez, CAMPE-                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rosales, Rafael           14 ACUA-                1:09.00    1:05.93    9  
  2 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-               1:07.81    1:07.75    7  
  3 Carrillo, Marco           13 CAMPE-               1:08.00    1:08.16    6  
  4 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-               1:10.12    1:09.60    5  
  5 Volcan, Victor            14 ACUA-                1:10.00    1:11.26    4  
  6 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-               1:12.00    1:12.74    3  
  7 Santos, Rafael            14 ACUA-                1:14.00    1:13.59    2  
  8 Corro, Fernando           13 MARLI-               1:17.34    1:13.97    1  
  9 Jimenez, Ivan             14 ACUA-                1:21.00    1:14.29  
 10 Vadillo, Fernando         14 Adm-                 1:16.50    1:14.45  
 11 Mendoza, Emir             14 MARLI-               1:16.00    1:14.68  
 12 Martin, Andres            13 ESXAL-               3:07.00    1:16.23  
 13 Carrion, Sergio           13 CAMPE-               1:17.00    1:16.59  
 14 Lobato, Victor            14 BRITA-               1:10.54    1:17.44  
 15 Aguirre, Fernando         13 GALAP-               1:14.91    1:18.15  
 16 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-            1:16.00    1:19.37  
 17 Andrade, Carlos           14 MARLI-               1:19.00    1:20.06  
 18 Garcia, Oscar             13 CAMPE-               1:12.00    1:20.76  
 19 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                1:19.51    1:22.39  
 20 Martinez, Jorge           13 ACUA-                     NT    1:33.66  
 21 Corona, Jose R            13 MARLI-               1:36.00    1:35.15  
 22 Rodriguez, Javier         14 AQUA+-                    NT    1:50.62  
 
Event 94  Boys 15-17 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
   15-17 RCE: * 59.04  23/11/2003 Diego Lara, NEPT-                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Omar            15 CAMPE-                 59.60      59.00*   9  
  2 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-                 59.50      59.36    7  
  3 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                1:02.01    1:01.11    6  
  4 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-               1:00.00    1:01.15    5  
  5 Flandes, Alan             15 ESXAL-               1:03.00    1:01.28    4  
  6 Camarero, Osmar           17 ACUA-                1:00.83    1:01.43    3  
  7 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-               1:00.52    1:01.78    2  
  8 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-               1:02.00    1:01.97    1  
  9 Mora, Sergio              17 GALAP-               1:03.53    1:02.61  
 10 Malagamba, Sebastian      15 ESXAL-               1:05.00    1:04.76  
 11 Castillo, Julio           17 LEYES-               1:09.00    1:06.54  
 12 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                1:06.90    1:06.94  
 13 Iglesias, Rodrigo         17 Escualos-            1:11.00    1:07.03  
 14 Martinez, Pablo           17 ACUA-                1:07.84    1:08.10  
 15 Licona, Eder              15 ACUA-                1:05.16    1:08.17  
 16 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT    1:11.01  
 17 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-               1:11.99    1:11.32  
 18 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                1:14.00    1:11.59  
 19 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT    1:11.78  
 20 Vazquez, Abel             15 LEYES-               1:14.18    1:11.88  
 21 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                 1:16.30    1:15.72  
 22 Sanchez, Adrian           17 BRITA-               1:11.90    1:16.57  
 23 Bas, Jorge                17 LEYES-               1:20.70    1:16.75  
 24 Lopez, Jorge              17 IXTAC-               1:24.22    1:16.79  
 25 Vargas, Pedro             15 AQUA+-               1:20.69    1:17.14  
 26 Perez, Oscar              16 ACUA-                1:23.51    1:18.28  
 27 Lopez, Marcos             15 IXTAC-                    NT    1:20.81  
 28 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                    NT    1:33.41  
 -- Gonzales, Roberto         16 CAMPE-               1:06.00         DQ  
 
Event 94  Boys 18 & Over 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    18&O RCE: * 58.06  21/11/2004 Diego Lara, NEPT-                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Galvan, Luis Felipe       20 DELFI-                 59.68      59.72    9  
  2 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-                1:01.00    1:01.40    7  
  3 Gomez, Agustin            22 LEYES-               1:00.00    1:01.43    6  
  4 Zappien, Sergio           27 ACUA-                1:08.00    1:03.60    5  
  5 Nieto, Eduardo            18 LEYES-               1:02.00    1:05.02    4  
  6 Garcia, Jose              28 ACUA-                1:05.00    1:07.62    3  
  7 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-               1:15.00    1:14.87    2  
  8 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                    NT    1:22.52    1  
 
Event 95  Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 30.30     11/2000 Fernanda Glez.                               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muņoz, Gabriela           11 ACUA-                  32.00      32.12    9  
  2 Espindola, Daniela        11 GALAP-                 32.65      32.21    7  
  3 Castaņeda, Mayra          11 ACUA-                  33.24      32.39    6  
  4 Vazquez, Natalia          11 GALAP-                 34.69      32.72    5  
  5 Jimenez, Paloma           12 MARLI-                 34.00      33.89    4  
  6 Prado Mendez, Alin        12 Nept-                  33.47      34.00    3  
  7 Zepeda Flores, Karina     12 Nept-                  33.69      34.19    2  
  8 Polanco, Claudia          12 Escualos-              34.00      34.28    1  
  9 Hernandez, Abisay         12 DRAGO-                 34.00      34.70  
 10 Bohorquez, Isabela        11 GALAP-                 35.09      35.00  
 11 Murrieta, MA Fernanda     12 ESXAL-                 35.00      35.15  
 12 Aboytes, Estefania        12 GALAP-                 36.49      35.62  
 13 Amaya, Ana Iliana         11 GALAP-                 38.09      36.61  
 14 Moreira, Alejandra        12 BRITA-                 36.76      37.12  
 15 Trujillo, Xochitl         11 IXTAC-                 39.53      37.19  
 16 Muņoz, Yaritza            12 MARLI-                 35.00      37.84  
 17 Gomez, Regina             11 LEYES-                 38.00      37.97  
 18 Villegas, Alejandra       11 CAMPE-                 36.86      38.20  
 19 Dominguez, Karla          11 GALAP-                 38.19      38.26  
 20 Abella, Lorena            11 GALAP-                 38.29      38.58  
 21 Marti, Daniela            11 PIPOS-                    NT      39.16  
 22 Viquez, Keila             11 DRAGO-                 35.00      39.72  
 23 Quiane, Erika             11 Escualos-              39.00      40.02  
 24 Mercado, Monserrat        11 ESXAL-                    NT      41.56  
 
Event 96  Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
         RCE: * 28.39     11/1999 Eduardo Nieto                                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Alfonso           12 CAMPE-                 28.00      28.53    9  
  2 Gonzalez Dominguez, Alej  12 Adm-                   29.10      29.01    7  
  3 Garza, Luis               12 ESXAL-                 30.00      30.14    6  
  4 Juarez, Erick             12 DELFI-                 31.25      30.43    5  
  5 Rodriguez, J Ramon        12 GALAP-                 31.13      31.13    4  
  6 Rodriguez, Gerardo        12 ESXAL-                 31.00      31.44    3  
  7 Pereira, Patricio         12 Escualos-              30.65      31.46    2  
  8 Moya, Ricardo             12 CAMPE-                 32.50      31.68    1  
  9 Niembro, Mauricio         11 Escualos-              32.00      32.68  
 10 Lopez Castro, Juan        12 Nept-                  32.06      32.69  
 11 Licona, Marco             12 ACUA-                  32.86      33.02  
 12 Martinez, Miguel          12 ESXAL-                 34.00      33.09  
 13 Mojica, Isaac             12 ACUA-                  36.00      33.30  
 14 Āparicio, Angel           12 PIPOS-                 29.98      34.07  
 15 Gonzalez Carmona, Erick   11 Nept-                  34.38      34.08  
 16 Luna, Ricardo             11 MARLI-                 34.00      34.29  
 17 Vazquez, Jose             12 CAMPE-                 33.00      34.44  
 18 Lopez, Jeovanni           12 DELFI-                 37.31      34.67  
 19 Martin, Daniel            12 ESXAL-                 33.00      35.07  
 20 Mego Porras, Percy        11 Adm-                   35.57      35.30  
 21 Reyes, Manuel             11 ACUA-                  36.02      35.31  
 22 gonzalez, jaime           11 AQUA+-                    NT      35.61  
 23 Rodriguez Robles, Christ  12 Adm-                   36.73      36.20  
 24 Santos Solano, Daniel     11 Adm-                   36.43      36.42  
 25 Alvarado Jimenez, Jorge   11 Adm-                   36.83      36.69  
 26 Soto, Abraham             12 DRAGO-                 35.00      36.98  
 27 Diaz, Luis A              12 MARLI-                 34.00      37.07  
 28 Vadillo, Ernesto          11 Adm-                   36.45      37.75  
 29 Jimenez, Aldo             11 Escualos-              36.00      39.11  
 30 Ferez, Rafael             12 BRITA-                 35.00      39.40  
 31 Palma, Sergio             11 ESXAL-                    NT      40.12  
 32 Ramirez, J Luis           11 GALAP-                 43.40      41.43  
 33 Malpica, Jorge            12 LEYES-                 39.00      41.94  
 
Event 97  Girls 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 39.23  21/11/2004 Daniela Cruz, LAQUA-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Luna, Diana               14 MARLI-                 39.00      38.95*   9  
  2 Bohorquez, Jiuliana       13 GALAP-                 40.09      40.51    7  
  3 Calderon, Carla           13 MARLI-                 40.00      40.79    6  
  4 Garcia Castaņeda, Cony    14 Adm-                   41.36      40.90    5  
  5 DE LA Garza, Mariana      14 BRITA-                 42.00      42.79    4  
  6 Villegas, Nery            14 ACUA-                  41.00      43.72    3  
  7 Morales Gutierrez, Nydia  13 Adm-                   45.49      43.73    2  
  8 Martinez, Daniela         14 GALAP-                 44.34      44.18    1  
  9 Jimenez, Paulina          14 MARLI-                 38.00      44.75  
 10 Garrido, Lucina           13 PIPOS-                 34.67      46.92  
 11 Echeverria, Ana Paula     14 BRITA-                 45.00      47.95  
 12 Vidrio Olivares, Wendy    14 Nept-                  41.00      48.37  
 13 Adame, Caori              14 LEYES-                 52.73      48.93  
 14 Arenas, Pamela            14 Escualos-              48.00      49.78  
 15 Adame, Polett             13 LEYES-                 47.00      49.88  
 16 Perez, Claudia            13 CAMPE-                 48.00      52.01  
 
Event 97  Girls 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 35.45  21/11/2004 Alejandra Aleman, SIMAC-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hernandez Sanchez, Diana  15 Adm-                   39.71      37.81    9  
  2 Rosales, Olga             15 LEYES-                    NT      40.35    7  
  3 Gutierrez, Sara           16 BRITA-                 40.00      41.67    6  
  4 Vega, Graciela            17 AQUA+-                 35.40      42.06    5  
  5 Moreno Gomez, Miriam      16 Adm-                   44.06      42.21    4  
  6 Lajud, Sandra             15 BRITA-                 41.15      43.37    3  
  7 Segura, Jessica           16 MARLI-                 42.00      43.53    2  
  8 Castaņeda, Ana            16 ACUA-                  46.00      44.26    1  
  9 Sanchez Casanova, Fatima  15 Adm-                   45.19      44.51  
 10 Mendoza, Ana Karen        17 MARLI-                 43.00      44.82  
 11 Armenta, Michelle         17 ACUA-                  45.00      44.84  
 12 Cervantes, Silvia         16 ACUA-                  46.00      45.36  
 13 Garcia, Monserrat         17 GALAP-                 45.66      45.67  
 14 Mora, Adriana             15 GALAP-                 45.16      47.28  
 15 Hernandez, Yael           15 DRAGO-                    NT      55.75  
 
Event 97  Girls 18 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 36.44  23/11/2003 Aleman Alex, LIB-C-                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aleman, Alejandra         18 LEYES-                 34.80      34.69*   9  
  2 Ruiz, Queta               20 BRITA-                 37.09      37.07    7  
  3 Graham, Ana               32 ACUA-                  42.00      41.45    6  
  4 Gaona, Pamela             20 ACUA-                  43.00      43.40    5  
  5 Camarero, Ismerai         19 ACUA-                  47.00      48.84    4  
 
Event 98  Boys 13-14 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   13-14 RCE: * 27.85  21/11/2004 Juan Pablo Aguilar, ATMAS-                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nieto, Rodrigo            14 MARLI-                 36.00      36.35    9  
  2 Aguirre, Fernando         13 GALAP-                 36.74      36.60    7  
  3 Carrillo, Marco           13 CAMPE-                 37.00      36.68    6  
  4 Sanchez, Jose Luis        14 MARLI-                 36.00      36.84    5  
  5 Ruiz, Alfonso             13 Escualos-              39.00      37.29    4  
  6 Volcan, Victor            14 ACUA-                  37.00      37.49    3  
  7 Crivelli, Aldo            13 AQUA+-                 33.90      38.18    2  
  8 Madrid Rodriguez, Angel   13 Nept-                  36.00      38.55    1  
  9 Andrade, Carlos           14 MARLI-                 38.00      38.59  
 10 Santos, Rafael            14 ACUA-                  42.40      38.74  
 11 Mendoza, Emir             14 MARLI-                 37.00      39.47  
 12 Lobato, Victor            14 BRITA-                 40.39      39.53  
 13 Campos, Juan              14 ACUA-                  45.00      40.38  
 14 Carrion, Sergio           13 CAMPE-                 38.00      40.68  
 15 Cruz, Emmanuel            13 CAMPE-                 38.00      40.95  
 16 Zagade, Marco             13 ACUA-                  45.00      40.96  
 17 Sedas, Sergio             14 ACUA-                     NT      41.16  
 18 Uscanga, Hans             14 ACUA-                  38.00      41.53  
 19 Jimenez, Ivan             14 ACUA-                  45.00      42.73  
 20 Garcia, Oscar             13 CAMPE-                 42.00      42.87  
 21 Garcia Castaņeda, Miguel  14 Adm-                   42.19      43.06  
 22 Corona, Jose R            13 MARLI-                 45.00      43.86  
 23 Puppo, Alberto            14 LEYES-                    NT      44.22  
 24 Moreno Gomez, Ivan        13 Adm-                   43.69      44.25  
 25 Vadillo, Fernando         14 Adm-                      NT      44.67  
 26 Pazos Serrano, Erick      14 Nept-                  44.00      47.28  
 27 Garcia, Oscar             14 DRAGO-                    NT      48.65  
 28 Lagos, Pablo              13 LEYES-                 54.87      50.58  
 29 Rodriguez, Javier         14 AQUA+-                 48.00      52.49  
 30 Martinez, Jorge           13 ACUA-                     NT      54.72  
 
Event 98  Boys 15-17 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
   15-17 RCE: * 32.37  21/11/2004 Daniel Rdguez, NEPT-                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enriquez, Edgar           17 CAMPE-                 31.00      30.97*   9  
  2 Alvarado, Ricardo         15 LEYES-                 31.00      31.53*   7  
  3 Carrion, Arturo           15 CAMPE-                 32.00      32.48    6  
  4 Rodriguez, Daniel         16 LEYES-                 32.00      32.77    5  
  5 Enriquez, Omar            15 CAMPE-                 32.00      32.97    4  
  6 Camarero, Osmar           17 ACUA-                  33.40      33.26    3  
  7 Escudero, Alejandro       15 AQUA+-                 33.75      34.17    2  
  8 Fernandez, Emmanuel       17 ACUA-                  34.00      34.19    1  
  9 Mora, Sergio              17 GALAP-                 35.78      34.24  
 10 Rodriguez, Carlos         17 MARLI-                 33.00      35.00  
 11 Licona, Eder              15 ACUA-                  35.60      35.22  
 12 Orihuela, Eduardo         16 ACUA-                  36.80      35.62  
 13 Iglesias, Rodrigo         17 Escualos-              37.00      36.38  
 14 DE LA Garza, Luis         17 BRITA-                 37.89      36.87  
 15 Martinez, Pablo           17 ACUA-                  38.00      37.68  
 16 Gonzales, Roberto         16 CAMPE-                 35.00      37.96  
 17 Garcia, Gustavo           15 NAVAL-                    NT      37.97  
 18 Moya, Eduardo             16 CAMPE-                 36.00      38.54  
 19 Avila Chavez, Angel       16 Nept-                  35.00      38.76  
 20 Muņoz, Roberto            16 MARLI-                 35.00      38.88  
 21 Chavez, Jorge             17 NAVAL-                    NT      40.50  
 22 Lopez, Marcos             15 IXTAC-                 40.90      40.99  
 23 Luis Marquez, Ivan        16 Adm-                   44.34      41.01  
 24 Perez, Oscar              16 ACUA-                  40.00      41.04  
 25 Perez, Francisco          16 CAMPE-                 36.00      41.05  
 26 Camarillo, Arturo         16 IXTAC-                 41.18      41.70  
 27 Vargas, Pedro             15 AQUA+-                 35.60      41.87  
 28 Bas, Jorge                17 LEYES-                    NT      43.01  
 29 Montes, Rigel             17 LEYES-                    NT      43.55  
 30 Ochoa, Amilcar            17 ACUA-                  39.00      43.60  
 31 Angulo, Leonardo          17 CAMPE-                 40.00      43.83  
 32 Sanchez, Adrian           17 BRITA-                 41.00      43.95  
 33 Lopez, Jorge              17 IXTAC-                 44.50      44.15  
 34 Nieves, Eduardo           15 LEYES-                    NT      45.41  
 
Event 98  Boys 18 & Over 50 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    18&O RCE: * 32.63  23/11/2003 Alvarado Ricardo, SEC10-                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nieto, Eduardo            18 LEYES-                 31.00      31.34*   9  
  2 Gomez, Agustin            22 LEYES-                 34.00      32.45*   7  
  3 Garcia, Jose              28 ACUA-                  35.00      36.22    6  
  4 Martinez, Monse           19 Adm-                   37.47      36.62    5  
  5 Nofrietta, Samuel         19 ACUA-                  36.00      36.90    4  
  6 Mendoza, Heriberto        25 ACUA-                  42.00      37.02    3  
  7 Gonzalez, Josue           19 Escualos-              39.00      38.38    2  
  8 Garcia, Sergio            18 MARLI-                 36.30      39.35    1  
  9 Samano, Luis              20 LEYES-                    NT      41.78  
 10 Morales, Mario            20 LEYES-                    NT      41.90  
 11 Vazquez, Nazaeth          18 MARLI-                 39.00      44.14  
 12 Sanchez, Genaro           18 LEYES-                 44.45      45.12  
 
Event 100  Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
         RCE: * 2:39.80     11/2000                                            
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Escualos de Coatzacoalcos  'A'                    NT    3:21.30   18  
     1) Arias, Alexis 10                2) Sanchez, Leonardo 10           
     3) Cazares, Alejandro 10           4) Jimenez, Carlos 10             
  2 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                         NT    4:11.81   14  
     1) Espinoza, Francisco 10          2) Gonzalez, Gilberto 9           
     3) Ocejo, Alejandro 10             4) Lagos, Francisco 10            
 
Event 101  Girls 11-12 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
         RCE: * 5:28.94  23/11/2003 Club Marlines Imss                         
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatica Galapagos  'A'                                NT    5:43.93   18  
     1) Bohorquez, Isabela 11           2) Vazquez, Natalia 11            
     3) Espindola, Daniela 11           4) Aboytes, Estefania 12          
 
Event 102  Boys 11-12 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
         RCE: * 5:14.13  21/11/2004 ACUATICA GALAPAGOS                         
                         J RODRIGUEZ, F AGUIRRE, A HEREDIA, A CRIVELLI     
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiburones Azules Del A.D.M.  'A'                  5:15.52    5:28.82   18  
     1) Mego Porras, Percy 11           2) Alvarado Jimenez, Jorge 11     
     3) Gonzalez Dominguez, Alejandro 1 4) Santos Solano, Daniel 11       
  2 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    6:09.48   14  
     1) Martin, Daniel 12               2) Martinez, Miguel 12            
     3) Rodriguez, Gerardo 12           4) Palma, Sergio 11               
 
Event 104  Boys 13-14 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
         RCE: * 4:37.35  21/11/2004 CLUB ATLANTIDA-MAS                         
                         A ESCUDERO, M CASTILLO, C HUERTA, J AGUILAR       
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Acuario  'A'                                      NT    4:54.34   18  
     1) Rosales, Rafael 14              2) Volcan, Victor 14              
     3) Jimenez, Ivan 14                4) Santos, Rafael 14              
  2 Marlines DE Cordoba  'A'                          5:25.00    5:01.87   14  
     1) Andrade, Carlos 14              2) Mendoza, Emir 14               
     3) Sanchez, Jose Luis 14           4) Corro, Fernando 13             
  3 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    5:04.09   12  
     1) Silva, Orlando 14               2) Carrillo, Marco 13             
     3) Cruz, Emmanuel 13               4) Carrion, Sergio 13             
 
Event 105  Girls 15-17 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
         RCE: * 5:04.50     11/2000 Britania                                   
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Acuario  'A'                                      NT    5:57.67   18  
     1) Vargas, Guadalupe 17            2) Cervantes, Silvia 16           
     3) Castaņeda, Ana 16               4) Armenta, Michelle 17           
 
Event 106  Boys 15-17 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
         RCE: * 4:32.57  23/11/2003 Club Acuario                               
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Club Campestre San Andres  'A'                    4:12.00    4:27.22*  18  
     1) Carrion, Arturo 15              2) Enriquez, Edgar 17             
     3) Enriquez, Omar 15               4) Gonzales, Roberto 16           
  2 Club Acuario  'A'                                 4:20.00    4:44.18   14  
     1) Orihuela, Eduardo 16            2) Fernandez, Emmanuel 17         
     3) Camarero, Osmar 17              4) Martinez, Pablo 17             
  3 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                         NT    5:05.19   12  
     1) Vazquez, Abel 15                2) Bas, Jorge 17                  
     3) Castillo, Julio 17              4) Segura, Jaime 17               
 
Event 107  Girls 12 & Over 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    4:44.00    4:46.25   18  
     1) Rosales, Olga 15                2) Aleman, Alejandra 18           
     3) Gonzalez, M Fernanda 17         4) Gomez, Nathalie 20             
  2 Club Britania Xalapa  'A'                         4:50.00    4:58.18   14  
     1) Vista, Silvia 22                2) Ruiz, Queta 20                 
     3) Gutierrez, Sara 16              4) Lajud, Sandra 15               
  3 Marlines DE Cordoba  'A'                          5:06.00    5:07.33   12  
     1) Segura, Jessica 16              2) Calderon, Carla 13             
     3) Luna, Diana 14                  4) Mendoza, Ana Karen 17          
  4 Acuatica Galapagos  'A'                                NT    5:19.53   10  
     1) Espindola, Claudia 13           2) Bohorquez, Jiuliana 13         
     3) Martinez, Daniela 14            4) Mora, Adriana 15               
  5 Tiburones Azules Del A.D.M.  'A'                  5:10.94    5:20.50    8  
     1) Moreno Gomez, Miriam 16         2) Hernandez Sanchez, Diana 15    
     3) Sanchez Casanova, Fatima 15     4) Morales Gutierrez, Nydia 13    
  6 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    5:43.77    6  
     1) Murrieta, Tania 15              2) Sanchez, Eddaly 16             
     3) Hernandez, Sarasuadi 13         4) Murrieta, MA Fernanda 12       
 -- Club Britania Xalapa  'B'                         5:35.00   X6:00.69  
     1) Moreira, Rocio 15               2) DE LA Garza, Mariana 14        
     3) Echeverria, Ana Paula 14        4) Moreira, Alejandra 12          
 -- Club Acuario  'A'                                      NT         DQ  
     1) Camarero, Ismerai 19            2) Villegas, Nery 14              
     3) Gaona, Pamela 20                4) Graham, Ana 32                 
 
Event 108  Boys 12 & Over 400 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Acuatico Leyes DE Reforma  'A'                    4:06.00    4:11.59   18  
     1) Nieto, Eduardo 18               2) Alvarado, Ricardo 15           
     3) Gomez, Agustin 22               4) Rodriguez, Daniel 16           
  2 Club Acuario  'A'                                 4:35.00    4:35.00   14  
     1) Nofrietta, Samuel 19            2) Garcia, Jose 28                
     3) Zappien, Sergio 27              4) Mendoza, Heriberto 25          
  3 Club Escualos Xalapa  'A'                              NT    4:46.39   12  
     1) Flandes, Alan 15                2) Malagamba, Sebastian 15        
     3) Martin, Andres 13               4) Garza, Luis 12                 
  4 Marlines DE Cordoba  'A'                          4:52.00    5:05.01   10  
     1) Garcia, Sergio 18               2) Rodriguez, Carlos 17           
     3) Vazquez, Nazaeth 18             4) Muņoz, Roberto 16              
  5 Club Campestre San Andres  'A'                         NT    5:10.06    8  
     1) Angulo, Leonardo 17             2) Moya, Eduardo 16               
     3) Garcia, Alfonso 12              4) Perez, Francisco 16            
  6 Club Britania Xalapa  'A'                         5:10.00    5:29.54    6  
     1) DE LA Garza, Luis 17            2) Lobato, Victor 14              
     3) Sanchez, Adrian 17              4) Ferez, Rafael 12